sikayetkripto
Animoca Brands Hedef Düşürdü! Web3 ve Metaverse Yatırımları İçin Yeni Hedef 1 Milyar Dolar!
Animoca Brands Hedef Düşürdü! Web3 ve Metaverse Yatırımları İçin Yeni Hedef 1 Milyar Dolar!

Animoca Brands Hedef Düşürdü! Web3 ve Metaverse Yatırımları İçin Yeni Hedef 1 Milyar Dolar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Animoca Brands’ın kurucu ortağı Yat Siu, web3 ve metaverse şirketlerine yatırım yapmak amacıyla yaklaşık 1 milyar dolarlık fon oluşturmayı planladıklarını söyledi.

12:15
5 Ocak 2023

Okuma Süresi: 2 Dakika Bloomberg’in haberine göre dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Animoca Brands‘ın kurucu ortağı Yat Siu, web3 ve metaverse şirketlerine yatırım yapmak amacıyla yaklaşık 1 milyar dolarlık fon oluşturmayı planladıklarını söyledi. Siu, bundan önce Kasım ayının sonunda bu alana yönelik 2 milyar dolarlık bir fon oluşturmayı planladıklarını açıklamıştı.

İçerik Rehberi

FTX’in İflası Şirketin Girişimlerini EtkilediWeb3’ün En Üretken Yatırımcılarından Birisi FTX’in İflası Şirketin Girişimlerini Etkiledi Hong Kong merkezli Animoca Brands’ın kurucu ortağı Yat Siu, Twitter Spaces’a verdiği bir röportajda, Animoca Capital’in web3 ve metaverse için bu çeyrekte yaklaşık 1 milyar dolarlık fon oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Siu, Kasım ayı gibi kısa bir süre önce Nikkei’ye Animoca’nın sektörde orta ve geç aşamadaki web3 ve metaverse projelerine yatırım yapmak amacıyla fon oluşturmak için 2 milyar dolar toplamayı hedeflediklerini söylemişti. Haber, kripto para sektörünün Kasım ayında Sam Bankman-Fried’in kurduğu FTX’inin muhteşem çöküşünden etkilenmesinin ardından geldi. Siu, Bloomberg’e verdiği demeçte Animoca Capital’in portföyündeki yaklaşık bir düzine girişimin kripto para borsasının iflasından etkilendiğini belirtti. Animoca Capital’in planlarını Bloomberg’le paylaşan Siu, “Birinci çeyrek ve sonrasında ne olacağını göreceğiz” dedi ve mevcut piyasa koşullarının fon için hedeflenenden daha az para toplaması anlamına gelebileceğini sözlerine ekleyerek “Zorlu bir piyasa olduğunu söylemek doğru olur. Ancak oldukça fazla ilgi var.” dedi. Web3’ün En Üretken Yatırımcılarından Birisi Bir şirket sözcüsü yaptığı açıklamada Animoca Brands’ın 6 Aralık itibariyle 380’den fazla projeye yatırım yaptığını ve bunun şirketi web3‘ün en üretken yatırımcılarından biri yaptığı söyledi. Ancak bu kadar büyük bir token miktarının muhasebeleştirilmesinin zor olduğu görüldü. Şirkete kısa süre önce geçen yılın sonunda Avustralyalı düzenleyicilere teslim etmesi gereken 2020 yılına ait denetlenmiş mali raporunu sunmak için ek süre talebinde bulundu. Şirketin talebi düzenleyici kurumlarca kabul edildi. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!