NFT
Ethereum Rakibi Fantom (FTM), TVL Değerinde Büyük Bir Atılım Yaptı!
Ethereum Rakibi Fantom (FTM), TVL Değerinde Büyük Bir Atılım Yaptı!

Analiz Şirketi Nansen, Bu Altcoin Hakkında Detaylı Rapor Yayınladı: Görünüm Nasıl?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analiz şirketi Nansen, DeFi dünyasında önemli bir yer tutan Fantom (FTM) altcoin ağını derinlemesine inceledi.

İşte Nansen’in raporundan veriler:

“İkinci çeyrekteki olağanüstü olayların etkisi yatışırken, genel kripto piyasasındaki düşüş eğilimi üçüncü çeyrekte de değişmedi. Buna rağmen Fantom ve ekosistem projeleri yeni ürünler geliştirmeye ve piyasaya sürmeye devam etti. Bu raporda, Fantom’un 2022 yılının 3. çeyreğindeki performansını ve FTM ile ekosistemi tarafından uygulanan stratejileri inceleyeceğiz.

Stake Edilen FTM Miktarı

Fantom ağını güvence altına almak için doğrulayıcılar tarafından stake edilen FTM miktarı 2022’nin 3. çeyreği boyunca %2 artarak dolaşımdaki tüm FTM’nin %51’ine (~1,4 milyar) ulaştı.

Fantom Vakfı 5 Ekim 2022’de, doğrulayıcılar ve stakerlar için ücret geliri bir önceki yıla göre 18 kat arttığı için doğrulayıcı ödüllerini azaltma önerisini kabul etti. Bu, ağı daha güçlü bir konuma getirdi ve ödülleri piyasa oranına göre ayarlayarak emisyonlar için daha uzun bir çalışma oranına işaret etti.

Ortaklıklar

Fantom, 2022’nin 3. çeyreğinde Cypher Capital, Mapleblock Capital ve GDA Capital dahil olmak üzere bazı risk sermayedarları ile çeşitli stratejik finansman ortaklıkları duyurdu. Bu ortaklıklar, FTM ekosistemi içindeki erken aşama projelere finansman erişimi sağladı.

Kripto para cüzdanı Exodus, tam ana ağ desteğiyle FTM’yi ekledi ve son çeyreklerde diğer birkaç cüzdana katıldı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Fantom (FTM) Altcoin Geliştiricilerinden Yeni Coin Yakım Adımı!

Günlük İşlem Sayısı

Fantom’daki günlük işlem sayısı 2022’nin 3. çeyreği boyunca dalgalı bir seyir izledi ve 600 bin ile 1.2 milyon işlem arasında değişerek bir önceki çeyreğe kıyasla biraz daha yüksek seyretti. FTM’de gaz ücreti, 2022’nin 3. çeyreğinde 14 bin doların üzerinde bir zirve ile birkaç yükseliş yaşadı. En yüksek işlem sayısı 19 Temmuz 2022’de, Fed’in faiz artırımı ve 3AC tasfiye mahkemesi belgelerinin açıklanmasıyla ilgili piyasa spekülasyonları nedeniyle gerçekleşti.

Günlük Aktif Adresler

Fantom’daki günlük aktif adresler 2022’nin 3. çeyreğinde daha da düşmeye devam etti ve tüm zamanların en düşük seviyesi olan ~33 bin adresin hemen üzerinde kaldı. Çeyreğin başında, bazı günlerde 50 binden fazla aktif adres görüldü, ancak bu eğilim Ağustos ayından sonra devam etmedi. Bunun nedeni, 2022’nin 3. çeyreği boyunca kripto piyasasındaki genel düşüş hissiyatı olabilir.

Ethereum ile karşılaştırıldığında, Fantom’un işlem sayısı istikrarsız görünüyordu. FTM 2022’nin 3. çeyreğinde hiçbir zaman Ethereum’u geçemese de, iki zincir işlem sayısında nispeten yakındı.

2022’nin 3. çeyreğinde, piyasa duyarlılığı düşüş eğilimini sürdürdü ve bu da Fantom’daki aktif kullanıcı ve işlem sayısına yansıdı. Bununla birlikte, FTM ekosistemi yenilik, işbirliği ve topluluk oluşumu için büyük bir alan olmaya devam etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!