sikayetkripto
Taylandlı İki Büyük Banka, Bu DeFi Projesine Yüklü Miktarda Yatırım Yaptı!
Taylandlı İki Büyük Banka, Bu DeFi Projesine Yüklü Miktarda Yatırım Yaptı!

Analiz Şirketi: “Bitcoin Borsası FTX’in İflası Sonrası Yatırımcılar Bu İki DeFi Projesine Yöneldi!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kasım ayının başlarında likidite krizi yaşadığı ortaya çıkan Bitcoin (BTC) borsası FTX yaklaşık bir hafta içinde iflas ettiğini açıklamıştı.

FTX‘in ve kardeş şirketi Alameda Research’ün iflası kripto para piyasasında düşüşlerin yaşanmasına neden olurken, yatırımcıların da borsalara karşı güvenleri azaldı.

FTX ve Alameda’nın iflası sonrasında kripto yatırımcılarının eğilimini araştıran araştırma şirketi Bernstein, yeni raporunda yatırımcıların FTX çöküşünden sonra zincir üzerinde hareket ettiğini söyledi.

Bernstein analistleri Gautam Chhugani ve Manas Agrawal tarafından kaleme alınan raporda, yatırımcıların eğilimlerinin değiştiği ve merkezi borsalardan ayrıldıkları belirtildi.

“FTX iflası sonrasında daha fazla yatırımcının merkezi borsalar yerine kendi cüzdanlarında kripto para sakladığı merkezi olmayan finans (DeFi) spot ve türev ticaret platformlarına yöneldiğini gördük.

Yatırımcılar, merkezi borsalardan DeFi platformlarına geçtiği için DeFi’ye bu durum daha yüksek işlem hacimleri ve kullanıcı sayısında büyüme olarak yansıdı.

Zira son 60 gün içinde hem gelirin hem de işlem sayısının arttığını gözlemledik.”

Raporda en çok büyüme kaydeden DeFi blok zincirlerinin Arbitrum ve Optimism blok zincirleri olduğu belirtildi.

“Arbitrum ve Optimisim kullanıcı büyümesinde en güçlü ivmeyi ve FTX gevşemesinden bu yana işlem ve gelir ivmesi gören blok zincirleridir.”

FTX ve Alameda’nın yerel blok zinciri olarak görülen Solana’nın (SOL) iflas sonrasında en çok kayıp veren blok zincir olduğunu belirten analistler, iflas sonrasında pek çok kullanıcının diğer zincirlere geçtiğini söyledi.

Analistler son olarak iflas sonrası Binance Smart Chain’in (BSC) de az miktarda da olsa kullanıcı sayısının arttığını ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!