Analitik Şirketi Duyurdu: Balinalar Bu Altcoin’den Biriktirmeye Devam Ediyor
Analitik Şirketi Duyurdu: Balinalar Bu Altcoin’den Biriktirmeye Devam Ediyor

Analitik Şirketi Duyurdu: Balinalar Bu Altcoin’den Biriktirmeye Devam Ediyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para analitik şirketi Santiment’e göre, büyük cüzdan sahipleri Ethereum (ETH) ölçeklendirme çözümü altcoin’inde birikime hızla devam ediyor.

12:30
24 Haziran 2022

Okuma Süresi: 2 Dakika Kripto para analitik şirketi Santiment, Ethereum (ETH) ölçeklendirme çözümü Polygon‘da (MATIC) balina ve köpekbalığı birikiminde altıncı haftaya girildiğini bildirdi.

İçerik Rehberi

Cüzdanlardaki MATIC Miktarı %8,7 ArttıSolana’nın SOL’u Trend Oldu Cüzdanlardaki MATIC Miktarı %8,7 Arttı Santiment, cüzdanında 10 bin ila 10 milyon MATIC token’ı tutan balinaların, altı hafta boyunca varlıklarını toplu olarak yaklaşık yüzde 10 oranında artırdığını belirterek şunları kaydetti:

MATIC köpekbalıkları ve balinaları, yaklaşık altı haftadır oldukça yüksek oranda birikim yapma eğilimi gösteriyor. 10 bin ila 10 milyon token arasında değişen yatırımcı seviyeleri, bu zaman diliminde bütün olarak cüzdanlarına yüzde 8,7’den daha fazla MATIC ekledi.

Bir köpekbalığı, cüzdanında herhangi bir kripto paradan 500 ila bin arasında tutan yatırımcı olarak tanımlanırken, bir balina cüzdanında herhangi bir kripto paradan binden fazla tutan yatırımcı olarak tanımlanmaktadır. Solana’nın SOL’u Trend Oldu Santiment, ayrıca kripto para yatırımcıları arasındaki olumsuz duygunun yüksek olduğu dönemde Ethereum’un en güç rakiplerinden biri olarak gösterilen Solana‘nın (SOL)  Celsius Networks (CEL) ile birlikte sosyal medya platformlarında en çok konuşulan kripto paralar arasında yer aldığını belirtti:

Sallantılı bir Haziran ayının son haftasına girerken, yatırımcılar ayı piyasasında hareket etmek için ellerinden geleni yapıyor. CEL ve SOL için sosyal medya platformlarındaki tartışmalarda artış görülüyor ve genel olarak kripto paraların Ponzi şeması olarak tartışılıyor olması piyasalardaki duygunun ne kadar olumsuz olduğunu gösteriyor.

Santiment’e göre, Solana’yı çevreleyen endişeler, onu sosyal medya platformlarında ilk on trend konu arasına itti. Analitik şirketinin de işaret ettigi gibi, Solana, zaman zaman ağ kesintileri gündeme geliyor ve sadece bu yıl, her seferinde iki saatten fazla süren üç büyük kesinti de dahil olmak üzere toplam 12 kesinti yaşandı. Dahası, bu hafta Solana merkezli borç verme platformu olan Solend (SNLD), sistemindeki çöküşü önlemek için Solana ağını da riske atarak tasfiye seviyelerine yaklaşan bir balinanın kripto paralarını devralma teklifi ile geldi. Ardından bu teklif yapılan oylama ile reddedilse de yatırımcıları tedirgin etti. Merkezi kredi platformu Celsius sosyal medya platformlarında çokça konuşulmasının nedeni ise Celsius Network’ün geçen hafta para çekme işlemlerini süresiz olarak durdurduğunu açıklaması oldu. Açıklama, CEL token‘ın çökmesine neden oldu. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!