Analistler, Bitcoin’de Boğanın Ne Zaman Başlayacağını Tahmin Ediyor
Analistler, Bitcoin’de Boğanın Ne Zaman Başlayacağını Tahmin Ediyor

Analistler, Bitcoin’de Boğanın Ne Zaman Başlayacağını Tahmin Ediyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX’in çöküşüyle beraber Kasım ayı kripto paralar için oldukça hareketli geçti. Kripto sektörü, yılın son ayına sakin bir başlangıç yaptı. Yatırımcıların beklediği yükseliş bir türlü gelmezken önde gelen kripto analistleri Bitcoin’de boğanın ne zaman başlayacağına dair çeşitli veriler üzerinden tahmin yürütüyor.

Twitter Fenomeni, Delta Eğrisine Dikkat Çekti

Twitter’ın ünlü analistlerinden bOnchain, lider kripto para biriminin zirve değerinden %73 daha aşağıda işlem görmesine değindi. Analist, Bitcoin on-chain verileri ışığında hesapladığı BTC Delta sınır verisinin dip seviye olduğunu düşünüyor.

Delta çizgisi, geçmiş verilere göre 2015 ve 2019 ayı sezonunda Bitcoin için önemli bir destek görevi gördü. BTC fiyatı delta seviyesine dokunduktan sonra yeni bir boğa sezonu başladı. Bitcoin henüz delta sınırına dokunmamış olsa da fiyat söz konusu eğriye yakın seyrediyor.

IT Tech: Ayı Piyasasının Sonu Yaklaşıyor

CryptoQuant’ın on-chain verilerinden yola çıkan bir başka analist ise IT Tech oldu. Kripto analisti, Harcanmamış İşlem Çıktısı (UXTO) verisine dayanarak Bitcoin için ayı piyasasının bitmek üzere olduğuna inanıyor.

IT Tech, UXTO şablonunun geçmiş ayı piyasalarında gelen tepe değere temas ettiğini ve yavaş yavaş gerilemeye başladığına dikkat çekti. Geçmiş verilere göre UXTO alan şablonu küçülürken kripto piyasasında bir boğa sezonu başladı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!