Analist Bitcoin’i Değerlendirdi: “Bu Seviye BTC İçin Mıknatıs Gibi Çalışıyor!”
Analist Bitcoin’i Değerlendirdi: “Bu Seviye BTC İçin Mıknatıs Gibi Çalışıyor!”

Analist Bitcoin’i Değerlendirdi: “Bu Seviye BTC İçin Mıknatıs Gibi Çalışıyor!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cubic Analytics’te kıdemli piyasa analisti ve stratejist olan Caleb Franzen, Bitcoin’in hareket edebileceği yöne ilişkin görüşlerini Twitter’da paylaştı. Franzen, en büyük kripto para biriminin fiyatının 14.000 dolar yönünde ilerlediğine ve daha da düşebileceğine inanıyor.

Analist Bitcoin Fiyatı İçin 11.400 Dolar ila 13.900 Dolar Hedeflediğini Açıkladı

Eskiden bankacılık alanında analist olarak çalışan ve daha sonra kripto analizine geçen Franzen, Bitcoin’in şu anda ilerlediğini düşündüğü önceki BTC düşük seviyelerine dayandırdığı bir alanı vurguladığı bir BTC grafiği paylaştı.

Bu bölgenin “Bitcoin için bir mıknatıs” işlevi gördüğünü belirten analist, bunun BTC için 11.400 ila 13.900 dolar arasında bir hedef anlamına geldiğini ekledi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Analiz Şirketi Bitcoin'i (BTC) Değerlendirdi: Trend Değişimi Mi Geliyor?

I still think that the teal box is a magnet for #Bitcoin, implying a target of $11.4k to $13.9k. pic.twitter.com/5V8wFgX759

— Caleb Franzen (@CalebFranzen) December 23, 2022

Bu hedefin, Bitcoin fiyatının Aralık 2017’de kapandığı ve bu döngünün zirvesi olan seviye olduğunu açıkladı. Ayrıca, aynı seviye 2019’da tam olarak 13.900 dolar seviyesinde direnç olarak hareket etti. Analiste göre bu durum BTC fiyatının bu seviyeyi hedef olarak belirlediği konusunda kendisini ikna etti. Ancak, bunun gerçekleşebileceğini ve kesin bir tahmin olmadığını kabul ediyor:

“Bu hedefle ilgili olarak kendime güveniyorum çünkü bu seviye, önceki döngünün zirvesi olan Aralık 2017’deki aylık kapanış seviyesiydi. Bu seviye aynı zamanda 2019’da 13.9 bin dolarda mükemmel bir direnç görevi gördü.

Kesinlikle bu seviyeye düşecek mi? Hayır.

Düşebilir mi? Düşebilir.”

Bitcoin 14 Aralık’tan bu yana 16.800 dolar aralığında işlem görüyor. O gün, ABD Merkez Bankası bu kez analistlerin beklentilerini karşılayan 50 baz puanlık bir faiz artırımı daha açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!