MEXC
Analist: Altın’da “Cup and Handle” Paterni! Bu Seviyeler Geliyor
Analist: Altın’da “Cup and Handle” Paterni! Bu Seviyeler Geliyor

Analist: Altın’da “Cup and Handle” Paterni! Bu Seviyeler Geliyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analiste göre, altın önemli bir “Cup and Handle” desenine sahip ve değerli metal modelin “handle” kısmında kalır görünüyor. “Cup and Handle” desenleri bariz bir şekilde ortaya çıkıyor, ancak özellikle daha küçük zaman dilimlerinde. Büyük pazarlarda çok yıllı “Cup and Handle” modelinin çok fazla örneği yok. Analistin yorumlarının ayrıntıları Kriptokoin.com’da.

INDU Weekly Chart 1929-1959

Hang Seng, 1973’ten 1986’ya kadar iki fincan oluşturdu. İlk fincan, daha çok gümüşteki fincana benziyor. Bu bardağın kulpu, kendi fincan ve kulp modelinin bir parçasıdır. Bu kupa dört yıl (1981-1985) sürdü ve yükseliş kolu (koşu düzeltmesi şeklinde) bir yıldan biraz fazla sürdü. Hang Seng, aritmetik hedefine hızlı bir şekilde ulaştı ve 1987 çöküşünden önce günlük hedefinin %12’sine ulaştı.

Hang Seng Index 1970-2021

Altın için tarihi “Cup and Handle” modellerinin diğer örnekleri

1970’lerin sonlarında, altın, sapın sadece dört ay uzunluğunda olduğu üç buçuk yıllık bir fincan ve kulp modelinden patladı. Altın, kırılmadan sadece 15 ay sonra günlük hedefine ulaştı. 1996’dan 2005’e kadar olan fincan ve kulp modeli alışılmadıktı çünkü bir yükseliş devam modeli yerine bir fincan tabağı alt oluşumuydu. Kupa sekiz yıl, kulp ise 16 ay sürmüştür. Altın hem aritmetik hem de logaritmik hedeflerine sadece bir yılda ulaştı.

Gold Weekly Chart

Altının fincan ve kulp formasyonunun, 3.000 dolarlık bir yukarı yönlü hedefi olduğu için çok “boğa” formasyonunun olduğunu biliyoruz diyor analist. Bununla birlikte, tarih, hedefe hızlı bir şekilde ulaşılabileceğini ve ardından kısa bir süre sonra günlük hedefine (3.745 dolar ve 4.080 dolar) ulaşılabileceğini gösteriyor analiste göre. Tarih ayrıca altının günlük hedefinin ötesine geçebileceğini de gösteriyor. Analiste göre, altın bu kalıbın dışına çıkarsa, 40 yılda gördüğümüz en patlayıcı hareketi başlatacak, ve bu sadece başlangıç. Neyse ki, 2.100 doları geçen bir kırılma birkaç ay veya bir yıl sonra olabileceğinden, gemiye binmek için hala zaman var.

TweetTelegramWhatsApp

kriptokoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!