NFT
Güney Koreli Dev Şirketin Terra (LUNA) Çöküşü Sırasında Kaç Para Kaybettiği Açıklandı!
Güney Koreli Dev Şirketin Terra (LUNA) Çöküşü Sırasında Kaç Para Kaybettiği Açıklandı!

Analist Açıkladı: “Mayıs Ayındaki Terra (LUNA) Çöküşünü Aslında Bu Tetikledi!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra (LUNA) eleştirmeni FatMan, Twitter’da @Cycle_22 hesabını kullanan bir başka anonim analistin verilerini paylaştı. Bu veriler, Terraform Labs’ın Nisan 2022’de UST’den 450 milyon doları nasıl toplu olarak boşalttığını ve sürecin nasıl sona erdiğini gösteriyor.

“Terraform Labs Nisan Ayında 450 Milyon Dolarlık UST Satarak LUNA Çöküşünü Tetikledi”

Fat Man Terra, Twitter üzerinden Cycle 22 analisti tarafından yayınlanan yeni zincir üstü verilere dayanarak Terra USD (UST) ve Terra’nın (LUNA) Mayıs ayındaki çöküşünün arkasında Terraform Labs ekibinin olduğunu iddia etti:

“Yeni blok zinciri verileri Mayıs ayında UST çöküşünün temel nedenini ortaya koyuyor. Depeg’e giden 3 hafta içinde, bir kuruluş açık piyasada 450 milyon doların üzerinde UST sattı. Son satışlarından 4 gün sonra UST çökmeye başladı.

Bu kuruluş kim mi? Terraform Labs’den başkası değil.”

Fat Man’in açıkladığına göre, genel olarak Do Kwon ve ekibi LUNA token’ları ile Terra USD’yi (UST) herhangi bir karşılığı olmadan mint etmiş gibi görünüyor. Bu yeni arzı destekleyen hiçbir gerçek ABD doları değeri yoktu.

🧵 New blockchain data reveals the root cause of the May UST depeg. In the 3 weeks leading up to the depeg, one entity dumped over $450m of UST on the open market. 4 days after their last sale, UST started collapsing.

That entity? None other than Terraform Labs. Details inside. pic.twitter.com/aFfzgpBZ5A

— FatMan (@FatManTerra) December 6, 2022

Analsite göre bu nedenle Terra’nın altcoin çöküşü bir “neden” değil “ne zaman” meselesiydi. Nisan ayının ortalarında, Terraform Labs’ın botlarıyla ilişkili adresler Curve Finance (CRV) havuzlarına toplu halde UST göndermeye başladı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Terra (LUNA) Geliştiricileri, Güney Kore'de Kurucularının Tutuklanmaması Hakkında Açıklama Yaptı!

Analiste göre tüm ekosistemin çöküşünü tetikleyen olay başka birinin saldırısı değil, geliştiricilerin yaptığı büyük çaplı UST satışıydı.

Ayrıca, Terraform Labs ile satış yapılan adresleri arasında analistler tarafından tespit edilen korelasyon, bizzat Terra’nın ekibi tarafından yapılan denetimde de teyit edildi.

Fat Man Terra, Anchor Protocol (ANC) kullanıcılarının çöküş sırasında en çok etkilenen proje olduğunu hatırlattı. UST mevduatlarında %19.5 APY sunan DeFi aracı, Kwon ve meslektaşları tarafından agresif bir şekilde tanıtılmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!