sikayetkripto
Amerikalıların Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Ne Düşündüğü Açıklandı: Ne Kadarı Coin Tutuyor?
Amerikalıların Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Ne Düşündüğü Açıklandı: Ne Kadarı Coin Tutuyor?

Amerikalıların Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Ne Düşündüğü Açıklandı: Ne Kadarı Coin Tutuyor?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerikalıların çoğunluğu kripto paraları giderek daha riskli bir yatırım olarak görüyor.

ABD’de Bitcoin ve Kripto Paralara Olan Güven Geçen Seneye Göre Azaldı

Momentive ile ortaklaşa gerçekleştirilen son CNBC Make It Your Money anketine göre, Amerikalıların yaklaşık %60’ı kripto paraya yatırım yapmanın oldukça riskli olduğuna inanıyor; bu oran 2021’de %45’ti. 26’sı ise orta derecede riskli olduğuna inanıyor.

Bununla birlikte, daha genç nesiller Bitcoin ve kripto yatırımı konusunda eski nesillere kıyasla daha istekli görünüyor.

Z kuşağının (burada 25 yaş ve altı olarak tanımlanmaktadır) yaklaşık %38’i ve Y kuşağının (burada 26-41 yaş olarak tanımlanmaktadır) %46’sı kripto yatırımının oldukça riskli olduğunu söylemektedir.

Öte yandan, X kuşağının (burada 42-57 yaş arası olarak tanımlanmıştır) %60’ından biraz fazlası ve baby boomers ve sessiz kuşağın (burada 58 yaş ve üstü olarak tanımlanmıştır) yaklaşık %80’i kripto yatırımının yüksek riskli olduğunu düşünmektedir.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
ABD'li Senatörlerden Kripto Para Düzenlemesi Açıklamaları Geldi!

Kripto piyasası geçen yıldan bu yana 2 trilyon doların biraz üzerinde değer kaybetti. Bunun da ötesinde, dünyanın en büyük kripto para borsası platformlarından biri olan FTX, Ocak ayında 32 milyar dolarlık bir değerlemeden 11 Kasım’da iflas başvurusunda bulunmaya kadar çöktü.

Bir başka sıkıntılı kripto firması olan Blockfi da kısa bir süre sonra, 28 Kasım’da iflas başvurusunda bulundu.

Ankete göre Amerikalıların yalnızca yaklaşık %10’u kripto paraya sahip olduğunu söylüyor.

Kripto para sahibi olanlar arasında ise bunların en büyük hayranları Y kuşağı. Y kuşağı katılımcıların yaklaşık %15’i kripto paraya sahip olduklarını söylerken, bu oran Z kuşağı ve X kuşağında %12, baby boomers ve sessiz kuşakta ise %5’in altında kaldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!