Amerikalı Ünlü de FTX Kurbanı Oldu: Bitcoin’leri Borsada Kaldı!
Amerikalı Ünlü de FTX Kurbanı Oldu: Bitcoin’leri Borsada Kaldı!

Amerikalı Ünlü de FTX Kurbanı Oldu: Bitcoin’leri Borsada Kaldı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerikalı internet ünlüsü Dave Portnoy kısa süre önce attığı bir tweette FTX borsasında bulunan Bitcoin varlıklarına ne olacağı konusundaki endişelerini dile getirdi.

Portnoy, zor durumdaki kripto para borsasının iflas etmesi halinde kripto parasına hala erişip erişemeyeceğini sordu.

Amerikalı İnternet Ünlüsü Dave Portnoy FTX’te Bitcoin’lerinin Bulunduğunu İma Etti

I have a dumb question. If I bought bitcoins through FTX and FTX goes belly up where do they go?Like Bitcoins are finite right? Does anybody have access to them or are they just lost in the ether or something forever? #ddtg

— Dave Portnoy (@stoolpresidente) November 9, 2022

Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, Portnoy’un bir alacaklı olarak muamele göreceğini, bu da onları almak için kabaca son sırada olacağı anlamına geldiğini açıkladı.

Schwartz, mevcut yasada bir değişiklik yapılmasını ve müşterilerin de geleneksel aracılar gibi muamele görerek öncelikli hale getirilmesini önerdi.

Binance, kurumsal durum tespiti sonucunda FTX ile olan anlaşmadan çekilmeye karar verdiğini açıklamıştı.

Bunun yanında Sam Bankman-Fried tarafından kontrol edilen bir ticaret firması olan Alameda Research önemli kayıplar yaşadı.

Reuters tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre Bankman-Fried, bu bilgiyi diğer yöneticilere açıklamadan 4 milyar dolar aktararak firmayı kurtarmaya çalıştı. Söz konusu meblağın bir kısmı müşteri mevduatlarını içeriyordu.

Bankman-Fried’in yatırımcılara borsada 8 milyar dolarlık bir delik olduğunu ve şu anda iflasla karşı karşıya olduğunu söylediği bildirilmişti.

FTX borsasının ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yanı sıra Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ve Adalet Bakanlığı tarafından da soruşturulduğu bildiriliyor.

Bitcoin kısa süre önce kötüleşen krizin ortasında 16.000 dolar seviyesinin altına düştü. Fundstrat kısa süre önce potansiyel olarak 10.000 dolar seviyesinin altına düşebileceğini öngördü.

FTX CEO’sunun yaptığı son açıklama ise aşağıdaki haberimizde:

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!