Amerika Duruma Sessiz Kalmıyor: UST ve Stablecoinlerin Geleceği!
Amerika Duruma Sessiz Kalmıyor: UST ve Stablecoinlerin Geleceği!

Amerika Duruma Sessiz Kalmıyor: UST ve Stablecoinlerin Geleceği!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra’nın UST ve LUNA’sı yaşam mücadelesi verirken Tether’in (USDT) de sabitini yitirmesi Yellen ve diğerlerini harekete geçiriyor.

16:43
12 Mayıs 2022

Terra’nın UST ve LUNA’sı ciddi bir düşüş yaşarken hükümet yetkilileri de duruma sessiz kalmıyor. Amerika Maliye Bakanı Janet Yellen, yıl sonuna kadar istikrarlı para mevzuatı gündemdeyken stablecoinlere de dikkat çekiyor ve özellikle UST için görüşlerini belirtiyor. Bu süreçte Terra’nın CEO’su da önlemlerine devam ediyor.

İçerik Rehberi

Daha Önce Ne Oldu?Stablecoin Önerisi Daha Önce Ne Oldu? İki gün önce Senatör Pat Toomey, algoritmik stablecoinlerin arasında ayrım yapmanın önemli olduğunu ve değişim aracı benimsenmesi için muhtemel bir ikinci stablecoin kategorisi oluşturulması gerektiğini savunmuştu. Buna cevap olarak Yellen, sabit paralarla ilgili yasa oluşturulması gerektiğini ve hatta durumun acil olduğunu doğruluyor. Bu süreçte UST, 0,4 dolara kadar düşen değerini 0,61’e kadar çıkarak toparlanmış olarak gözükse de 1 dolara olan sabitini hala yakalayamıyor. Bunun yanı sıra stablecoinler arasında en popüler olan Tether (USDT) de dolara olan sabiti ile mücadele veriyor. Gün içerisinde 0,95 dolara kadar düşen USDT, 0,99 dolara kadar yükselerek toparlanmaya çalışıyor. Ayrıca Tether yetkilileri, önlemler almaya başlayarak stabilliği arttırmayı planlıyor. Stablecoin Önerisi Yellen, UST’nin yaşadığının tam bir drama olduğunu söylüyor. Buna ek olarak Yellen, Terra’nın bir saldırı altında olduğunu ve böylece UST’nin fiyatının düştüğünü belirtiyor. Bu ayrıca LUNA’nın fiyatının da dipleri görmesine sebebiyet veriyor. Yellen, bu noktada aslında UST ve LUNA’nın hızlı büyüyen dijital varlıklar olduğunu dolayısıyla büyük riskler taşımasının doğal olduğunu belirtiyor. Toomey, kendi adına algoritmik olmayan stablecoinleri ele almayı amaçlıyor. Yellen ise, önlemlerin aciliyetini net bir şekilde belirtiyor. Her ne kadar yapılacak olan FOSC duruşmalarında daha çok finansal istikrarın üzerinde durulsa da Yellen’ın, kongreye stablecoinlerin iki taraflı bir düzenleyici çerçevesinde olması gerektiğini bildirmesi bekleniyor. Böylece stablecoinlerin geleceği için yeni planlar doğabilir ve durum kurtarılabilir. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!