Bitcoin (BTC) Topluluğu Bu Düşüşü Konuşuyor: Altına “Yüzde 51 Saldırısı” mı Düzenlendi?
Bitcoin (BTC) Topluluğu Bu Düşüşü Konuşuyor: Altına “Yüzde 51 Saldırısı” mı Düzenlendi?

Altın İle Bitcoin’i Kıyaslayan ABD’li Şirket BTC’de 40 Kat Yükseliş Bekliyor! İşte Nedeni!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023 yılının başlamasına sayılı günler kala yatırımcılar Bitcoin (BTC) ve kripto paraların boğa yaşayıp yaşamayacağını merak ediyor.

Bu konuda yorum yapan analistlerin bazıları ayı piyasasının biteceğini ve yükselişin geleceğini düşünürken bazıları ise ayıların piyasaya hakim olmayı sürdüreceğini ve düşüşlerin devam edeceğini düşünüyor.

Bitcoin’e dair iyimserliğini koruduğunu belirten araştırma ve ticaret firması Capriole Investments, BTC tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık %80 altında olsa bile orta ve uzun vadede düşüş beklemediğini söyledi.

Ancak burada bir parantez açan şirket mevcut ayı piyasası şartlarında Bitcoin’in daha da düşebileceğine dikkat çekti.

2023’ün bir rezerv varlık olarak Bitcoin için parlak olacağına inandığını ifade eden şirket, buna gerekçe olarak dünya ekonomisinin geçen yüzyıldaki mali tarihine ve özellikle de 1971’deki ABD’nin altın ve dolar politikasını gösterdi.

Zira 1971 yılına kadar 35 dolar getirene bir ons altın vermeyi taahhüt eden ABD bu yıl içerisinde doların altınla olan bağını kesmişti. Bu da altının 1974 yılında 400 dolara fırlamasına neden olmuştu.

ABD’nin 1971’deki altın dolar bağlantısına atıf yapan Capriole, şimdi de altın ile Bitcoin arasında bağlantı kuruyor.

“Altın 1970’lerde çok daha küçüktü ancak on yıllık enflasyon ve yüksek faiz oranlarıyla büyük hamleler yapma kapasitesine sahipti.

Bugün ise Bitcoin daha da küçük. Bu bağlamda Bitcoin’in önümüzdeki on yılda altın ile aynı şeyi ve hatta daha fazlasını yapacağına inanmamızın bir nedeni de bu.”

Altın Bitcoin kıyaslamasına devam eden şirket, BTC’nin grafiklerine baktıklarında BTC’nin  altının 1970’lerdeki hareketlerini tekrarlama potansiyeli olduğunu söyledi.

Şirket BTC’nin bu grafikleri arasında 2010’dan bu yana devam eden fincan ve kulp grafik yapısının da olduğunu belirtti.

Capriole’ye göre Bitcoin altının piyasa değerinin sadece %2,5’ini temsil etse de ve BTC’nin piyasa değeri altına göre daha küçük olsa da Bitcoin, altından daha fazla büyüme potansiyeline sahip.

Çünkü BTC altına kıyasla daha umut vaat eden bir teknolojiye sahip. Bu sebeple Capriole, 1970’lerde altına olan benzer bir talebin Bitcoin için de olabileceğinin altını çizerek bu talebin BTC için 40 kat daha fazla fiyat artışına yol açacağını savundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!