365miner.com
Ünlü CEO, Bitcoin Karşıtı Peter Schiff’i Hedef Aldı: “BTC’yi Henüz Çözemedi”
Ünlü CEO, Bitcoin Karşıtı Peter Schiff’i Hedef Aldı: “BTC’yi Henüz Çözemedi”

Altın Boğası Peter Schiff’ten Bitcoin Yatırımcılarına Noel Hediyesi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin‘e olan düşmanlığıyla bilinen altın savunucusu Peter Schiff, Twitter hesabından BTC paylaşımı yapmaya devam ediyor.

Ünlü isim Bitcoin’e düşman olsa da BTC’yi dilinden hiç düşürmüyor.

16.845 dolar civarında destek seviyesinin altına düşen bir Bitcoin grafiği paylaşan altın boğası Peter Schiff, yatırımcılara ellerindeki BTC’leri satmalarını tavsiye etti.

Bugün bu tabloda en akıllı hareketin Bitcoin satmak olduğunu söyleyen Schiff, bu tavsiyesinin Bitcoin HODLerslarına Noel hediyesi olduğunu ifade etti.

Bir zamanlar destek olan seviyenin artık direnç olduğunu belirten Schiff, Bitcoin’de yukarı yönlü potansiyelin düşük ve aşağı yönlü hareket potansiyelinin ise yüksek olduğunu iddia etti.

“HODLers’a Noel hediyem bu Bitcoin tablosu.

Gördüğünüz gibi Bitcoin tavanına tabanından çok daha yakın. Bir zamanlar BTC için destek olan sarı çizgi artık direnç oldu.

Yukarı potansiyel çok düşük ve aşağı yönlü risk çok yüksek olduğundan, bugün yapılacak en akıllı hareket satış yapmaktır.”

Twitter paylaşımının altına yorum yapan kullanıcılardan bazıları tavsiyesi için Schiff’e teşekkür ederken, birçoğu ünlü ismi yatırımcılara dipten satış yapmalarını söyleyip panik satışına neden olmakla eleştirdi.

Schiff’i eleştiren bir kullanıcı “Size bir tavsiye: Bitcoin zirvedeyken (örneğin bir dahaki sefere yaklaşık 200.000 dolarken) bunları yazın. Belki birine yardım edebilirsiniz. Bunu dibe yakın yapmak yardımcı olmuyor. Bunu geçen sefer gördünüz” dedi.

Happy hollidays Peter. Just one advice for you: write these things when #Bitcoin is around top (for example around $200k next time) and you just might help someone. Doing this near the bottom doesn’t help. You saw this last time.

— Bensac.crypto (.lens) (📦,💫) 🛸 (💙,🧡) (@BensacCrypto) December 25, 2022

Bazı kullanıcılar ise Peter Schiff’in bu paylaşımını Bitcoin’de dibin geldiğinin bir işareti olarak yorumladı.

Schiff’in geçmişte de BTC satmayı tavsiye etmesinin ardından Bitcoin’in yükseldiğini hatırlatan kullanıcılar daha fazla BTC aldıklarını ve almak istediklerini söylediler.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!