sikayetkripto
Dikkat! Bu Altcoinin Eski CEO’su Mal Boşaltmaya Devam Ediyor!
Dikkat! Bu Altcoinin Eski CEO’su Mal Boşaltmaya Devam Ediyor!

Altcoinlerdeki Düşüş İçin Kritik İddia: Dev Şirket Satış Mı Yapıyor?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para ve altcoin piyasası son 24 saat içinde az da olsa aşağı yönlü hareketini sürdürüyor.

DCG Bünyesindeki Ürünlerin Yatırım Yaptığı Altcoinlerin Çöküş Yaşaması Soru İşaretleri Yaşattı

Digital Currency Group (DCG) bünyesindeki Grayscale’in NEAR, Filecoin, Ethereum Classic gibi yatırım ürünleriyle ilgili çeşitli varlıklar ortalama %10’un üzerinde değer kaybederek firmanın satış yaptığına dair korkulara yol açtı.

Coingecko’ya göre, kripto piyasası haberlere paralel olarak %5.4 oranında düşerek 838 milyar dolara geriledi. Coinglass’tan alınan veriler sektörden 237.86 milyon doların likide edildiğini gösterdi.

Son 24 saat içinde Filecoin, Near, Ethereum Classic, Litecoin, Bitcoin Cash vb. gibi DCG ile ilgili birçok varlıkta kayıplar görüldü. BNB, Trust Wallet Token gibi Binance destekli coinlerde de önemli ölçüde kırmızı mumlar gözlendi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: Gündemdeki DCG Şirketi CEO'su Konuştu, Sektördeki Kara Bulutları Dağıttı!

Varlıkların bu dönemde neden ani bir satış yaşadığı belirsiz olsa da, kripto piyasası son haftalardaki en çalkantılı haftalarından birini yaşadı.

Bu arada, birkaç kripto analisti mevcut satışın Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group’tan (DCG) kaynaklanabileceğini iddia etti.

Reflexivity Research’ün kurucu ortağı Will Clemente, birçok spekülatörün satışın DCG’nin kendisinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını merak ettiğini tweetledi. Konusunu desteklemek için bu altcoinlerden bazılarının fiyat performansının grafiklerini de ekledi.

Several crypto coins related to Barry Silbert's DCG have been selling off aggressively this evening (FIL, ZEN, ETC, NEAR), leaving many speculators to wonder whether the selling is derived from DCG itself. pic.twitter.com/M9mkQrEI7q

— Will Clemente (@WClementeIII) December 16, 2022

Kripto analisti Miles Deutscher, DCG’nin dump yapma ihtimalinin güçlü olduğunu belirtti. Analiste göre, “kötü haberlerin gelmesi muhtemel.”

as stated on the third bullet, on a possible insolvency Grayscale would be forced to sell its largest token holdings

we can observe from this crash that these tokens are the ones with highest sell volume and perfectly correlated, implying it’s Grayscale emptying out its book https://t.co/1SSJagOXEm

— Karl (@karl_0x) December 16, 2022

Bir başka analist Karl ise, DCG’nin “iflas ettiğini duyurmadan önce tasfiye edebileceği tüm varlıkları tasfiye ettiği çaresiz bir girişim içerisinde olmasının” kendisini şaşırtmayacağını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!