sikayetkripto
Algorand’e Büyük Darbe! Yatırımları İçerde Kaldı! Peki Ne Kadar?
Algorand’e Büyük Darbe! Yatırımları İçerde Kaldı! Peki Ne Kadar?

Algorand’e Büyük Darbe! Yatırımları İçerde Kaldı! Peki Ne Kadar?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önde gelen kripto para birimlerinden olan Algorand büyük bir zararın eşiğindeymiş gibi görünüyor. Bu durum nasıl çözülecek merak ediliyor.

01:00
12 Eylül 2022

Okuma Süresi: 2 Dakika Algorand Vakfı, daha önce sorunlarıyla gündeme gelen Singapur merkezli kredi kuruluşu Holdnaut’ta 35 milyon USDC’lik bir riske sahip olduğunu açıkladı. Algorand Foundation’a göre 35 milyon dolarlık riskli USDC, varlıklarının %3’ünden az ve günlük ihtiyaçlarının fazlasını ifade ediyor. Bu nedenle, etkilenmesi veya herhangi bir likidite sorunu yaşaması olası görünmüyor.

İçerik Rehberi

Neden HodlnautAlgorand İçin Bu İlk DeğilAlgorand Ağı Yükseltiyor Neden Hodlnaut Vakıf ayrıca Hodlnaut’a fon yatırma nedenlerini şu şekilde açıkladı:

Misyonunun bir parçası olarak Algorand ekosisteminin geliştirilmesi amacıyla getiri elde etmek için hazine fazlası sermayemizin bir kısmına yatırım yapıyoruz ve bu fonlar bu amaçla yatırıldı.

Yatırımların çoğunun kısa vadeli kilitli mevduatlar olduğu ve Holdnaut tarafından para çekme işlemlerinin askıya alınmasının bu yatırımları erişilemez hale getirdiği iddia edildi. Bu arada vakıf, fonlarını geri almak için tüm yasal yolları takip ettiği konusunda da açıklamada bulundu. Bu çabaların bir parçası olarak Algorand Vakfı adayları, yeni bir mahkeme süreci başlayana kadar Hodlnaut’un varlıklarını tespit etmek, korumak ve muhafaza etmek üzere geçici adli yönetici olarak atandı. Algorand İçin Bu İlk Değil Algorand Vakfı ayrıca iflas eden kripto hedge fonu Three Arrows Capital vakasına da yakalanmıştı. Mahkeme dosyalarına göre, vakıf hedge fon ile bir kerelik OTC ticaretine dahil oldu, ancak 3AC kilitleme koşullarını ihlal etti. Hodlnaut, 8 Ağustos’ta para çekme işlemlerini askıya almasına neden olan Terra Luna çöküşünden etkilenen kripto firmalarından biriydi. Mahkeme başvuruları, Hodlnaut’un çöküşten önce Terra USD’de (UST) yaklaşık 317 milyon dolara sahip olduğunu ve 189,7 milyon dolar kaybettiğini gösteriyor. Şirket şu anda geçici adli yönetim altında. Algorand Ağı Yükseltiyor Algorand Network kısa süre önce ağ kapasitesini önemli ölçüde artıran bir yükseltmeyi tamamladı. Yükseltme aynı zamanda ağa durum ispatlarını da ekledi. Resmi duyurusuna göre, Durum kanıtları, bir köprü veya doğrulayıcı ağlara ihtiyaç duymadan zincirler arası bağlantıları ve transferleri mümkün kılıyor. Bu, blok zincirinin birlikte çalışabilirliğinin önündeki mevcut zorlukları ortadan kaldırabilir. Tek karbon-nötr blok zinciri ağı olmakla övünen ağ, aynı zamanda FIFA’nın resmi blok zinciri ortaklığını da yapıyor ve futbol yönetim organının piyasaya sürmeyi planladığı NFT’lere de güç sağlayacak. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!