sikayetkripto
Alameda Research CEO’su Caroline Ellison Dahil SBF’nin Üst Düzey Yardımcıları FTX’ten Kovuldu!
Alameda Research CEO’su Caroline Ellison Dahil SBF’nin Üst Düzey Yardımcıları FTX’ten Kovuldu!

Alameda Research CEO’su Caroline Ellison Dahil SBF’nin Üst Düzey Yardımcıları FTX’ten Kovuldu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Wall Street Journal’ın haberine göre kripto para borsası FTX, eski CEO Sam Bankman-Fried’in üç üst düzey yardımcısını kovduğunu açıkladı.

FTX Eski CEO’su Sam Bankman-Fried’e En Yakın İsimler Kovuldu

Gazete, Cuma günü geç saatlerde bir FTX sözcüsüne dayandırdığı haberinde, Alameda Research’ü yöneten Caroline Ellison’ın yanı sıra FTX’in kurucu ortağı ve baş teknoloji sorumlusu Gary Wang ve mühendislik direktörü Nishad Singh’in görevlerine son verildiğini belirtti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
WSJ: “FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Yatırımcıların 300 Milyon Dolarını Kişisel Hesabına Aktarmış!”

Habere göre yöneticiler, FTX’in John J. Ray’i iflası denetlemek üzere atamasının ardından bu görevlerinden ayrıldılar. Gazete daha önce yöneticilerin müşteri parasını kardeş ticaret şirketi Alameda’ya gönderme kararından haberdar olduklarını bildirmişti.

30 yaşındaki Bankman-Fried’in kripto imparatorluğunun olağanüstü çöküşü, küresel kripto borsalarındaki çıkışları hızlandırdı. Kısa bir süre önce sektördeki en güvenilir isimlerden biri olarak görülen Bahamalar merkezli FTX’in çöküşü, kripto şirketlerinin gevşek bir şekilde düzenlenmiş yapısına ilişkin yeni endişelere yol açtı.

Bankman-Fried, yaşadığı çöküşten önce genç müritlerinden oluşan yakın çevresi ile birlikte yaşıyordu. Bu kadroda Ellison, Wang ve Singh de yer alıyordu.

FTX’in geri dönüşü olmayan anı Ellison’ın attığı bir tweet ile gerçekleşmiş olabilir. Genel çöküşe daha büyük etkenler yol açmış olsa da, Alameda CEO’sunun FTT tokenindeki düşüşü önlemek için Twitter’a yazdığı bir tweet, dönüm noktası oldu.

Eski bir Alameda çalışanı, “Tüm amaçları servetlerini maksimize etmekti. Hiçbir zaman çok fazla risk almadıkları bir dünyada yaşamadılar.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!