sikayetkripto
On-Chain Verilerine Göre Alameda Research’ün Kripto Para Cüzdanları Boşaltılıyor!
On-Chain Verilerine Göre Alameda Research’ün Kripto Para Cüzdanları Boşaltılıyor!

Alameda, İflas Başvurusunda Bulunmadan Hemen Önce Bu Altcoinleri Cüzdanına Çekmiş!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6 Kasım ile kripto para borsasının çöktüğü tarih arasında ABD’deki yan kuruluşundan en fazla altcoin çeken ilk üç kuruluş Alameda, 49 milyon dolarla FTX hacker’ı ve 40 milyon dolarla Amber Group oldu.

Alameda Research, FTX.US’den 200 Milyon Doların Üzerinde Altcoin Çekmiş

Arkham, Alameda Research ile bağlantılı sekiz adresin çeşitli kripto varlıklarından 204 milyon dolar çektiğini tespit etti. Bu miktarın 142.4 milyon dolarlık kısmı FTX’in uluslararası cüzdanlarına gönderildi.

Arkham, Alameda’nın muhtemelen FTX US ve FTX International arasında bir köprü görevi gördüğünü söyledi. Üç şirketin sahibi de Sam Bankman-Fried, ve şu anda üç şirket de küresel çapta yoğun incelemelere tabii tutuluyorlar.

Arkham, paylaştığı Twitter gönderisinde Alameda’nın çoğunlukla ABD dolarına sabitlenmiş stablecoinleri, Ethereum (ETH) ve Wrapped Bitcoin (wBTC) kripto paralarını çekmiş olduğunu söyledi.

Gönderiye göre, çekilen fonların %57.1’i (116 milyon dolar) USD stablecoin cinsindendi. Stablecoinler USDT, BUSD, TUSD ve USDC olarak belirlendi. Fonların çoğu FTX’e giderken, 10.4 milyon dolar rakip borsa Binance’e gönderildi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Terra (LUNA) İhbarcısı, Kaynak Sağlam Dedi: FTX'in Yaptığı Bilinmeyen Yolsuzluğu Açıkladı!

Ayrıca Arkham, Alameda tarafından çekilen 38.06 milyon doların (%18.7) wrapped Bitcoin (wBTC) cinsinden olduğunu söyledi. Çekilen wBTC, Alameda’nın wBTC tüccar cüzdanına gönderildi ve buradan BTC ağına köprülendi.

FTX’in yeni CEO’su John Ray III, Delaware Bölgesi İflas Mahkemesi’ne yaptığı ilk iflas başvurusunda, durumu şirket kariyerinde gördüğü en kötü durum olarak tanımladı ve “kurumsal kontrollerin tamamen başarısız olduğunu” ve güvenilir finansal bilgilerin yokluğunu vurguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!