sikayetkripto
Ağızları Açık Bırakan Rapor! O Kripto Para Sektörü 5 Trilyon Dolara Koşuyor!
Ağızları Açık Bırakan Rapor! O Kripto Para Sektörü 5 Trilyon Dolara Koşuyor!

Ağızları Açık Bırakan Rapor! O Kripto Para Sektörü 5 Trilyon Dolara Koşuyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022’deki sert ayı piyasası, NFT’ler gibi yeni doğan alt kripto ekosistemlerini çevreleyen heyecanı tüketirken, Metaverse’ün uzun vadeli heyecan yaratma konusunda en iyi pozisyondaki sektör olduğu görülüyor.

17:30
7 Ocak 2023

Okuma Süresi: 2 Dakika 2022’deki sert ayı piyasası, NFT’ler gibi yeni doğan alt kripto ekosistemlerini çevreleyen heyecanı tüketirken, Metaverse‘ün uzun vadeli heyecan yaratma konusunda en iyi pozisyondaki sektör olduğu görülüyor. McKinsey & Company tarafından hazırlanan bir rapor, Metaverse’in tüketici ve iş odaklı sayısız kullanım alanı göz önünde bulundurulduğunda, teknolojinin 2030 yılına kadar yüz milyonlarca dolarlık etki yaratma potansiyelini ortaya koyuyor.

İçerik Rehberi

5 Trilyon Dolarlık Etki Yaratma Potansiyeli“Göz Ardı Edilemeyecek Kadar Büyük” 5 Trilyon Dolarlık Etki Yaratma Potansiyeli McKinsey & Company‘nin yayımladığı rapor, Metaverse’ün tam potansiyeline ulaşabilmesi için dört faktöre ihtiyaç duyulduğunun altını çiziyor. Bunlar; cihazlar (AR/VR, sensörler, haptikler ve çevre birimleri), birlikte çalışabilirlik ve açık standartlar, kolaylaştırıcı platformlar ve geliştirme araçları. Bununla birlikte, Metaverse’ün başarısı, tüketiciler, son kullanıcılar ve kullanıcılar için olumlu deneyimler sunmayı amaçlayan insan deneyimini en üst düzeye çıkarmaya daha fazla odaklanılmasıyla tartılıyor. Bugüne kadar pazarlama, öğrenme ve sanal toplantıları hedef alarak ortaya çıkan Metaverse girişimleri, çeşitli sektörlerde en yüksek benimsenme seviyesini gördü. Bununla birlikte, McKinsey & Company tarafından üst düzey yöneticiler üzerinde 2022’nin Nisan ayında yapılan bir araştırma, Metaverse ile ilgili girişimlerin çoğunun düşük-orta düzey benimsenmeye sahip olduğunu ortaya koyuyor. “Göz Ardı Edilemeyecek Kadar Büyük” “Metaverse göz ardı edilemeyecek kadar büyük” notu düşülen raporda, Metaverse’in ticari ve kişisel yaşamlar üzerindeki etkisine vurgu yapılıyor. McKinsey & Company, 2030 yılına kadar canlı etkinliklerin yüzde 50’sinden fazlasının Metaverse’de gerçekleştirilebileceğini ve potansiyel olarak 5 trilyon dolara varan bir etki yaratabileceği öngörülüyor. Öte yandan araştırmaya katılan bekar bireylerin üçte biri sanal dünyada flört etmeye ilgi gösteriyor. Bu, Metaverse’ün günümüz romantik ilişkilerine ev sahipliği yapmak için oldukça bir konumda olduğunu ortaya koyuyor. Online çöpçatanlık platformu Dating.com tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, arkadaşlık uygulaması teknolojisinde ve Metaverse’deki ilerlemelerle birlikte, daha fazla bireyin farklı şehirleri, ülkeleri ve hatta kıtaları kapsayan romantik ilişkiler kurmaya açık olduğunu, Metaverse ile birlikte, bekar bireylerin farklı coğrafi konumlardan insanlarla romantik ilişkiler kurmaya açık hale geldiği belirtiliyor. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!