sikayetkripto
ABD Rusya ile Bağlantılı Bitcoin, Ethereum ve USDT Cüzdanlarına Yaptırım Uyguladı!
ABD Rusya ile Bağlantılı Bitcoin, Ethereum ve USDT Cüzdanlarına Yaptırım Uyguladı!

ABD’nin New York Eyaletinden Flaş Karar: Yasak Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York, yeni kripto para madenciliğini geçici olarak yasaklayan ilk eyalet oldu. Yasak, iki yıllık yasak fosil yakıtla çalışan Bitcoin madencilerini kapsıyor.

New York Valisi Kathy Hochul, kripto madenciliğini düzenleyen ABD’deki en kısıtlayıcı yasalardan birini imzaladı.

New York Valisi Hochul Kripto Para Madenciliğini Geçici Olarak Yasaklayan Yasayı İmzaladı

Tasarı, fosil yakıtlarla çalışan ve işlem verilerini doğrulamak için milyonlarca bilgisayarla iş kanıtı kimlik doğrulama yöntemlerini kullanan kripto madenciliği şirketleri için yeni izinler konusunda iki yıllık bir yasaklama getiriyor.

Bitcoin (BTC) ağı iş ispatı kimlik doğrulamasına dayanır. Bitcoin madencilik operasyonlarına milyarlarca dolar yatırım yapılmıştır. Bu tür operasyonlar için enerji tüketimi bir ülkenin enerji tüketimine eşit olabilir.

Çin’in geçtiğimiz Mayıs ayında kripto madenciliğini yasaklamasının ardından New York en büyük kripto madenciliği merkezlerinden biri haline geldi.

Madenciler eyalete akın etti çünkü düşük enerji maliyetleri ve serin iklimi madencilik operasyonları için daha yüksek verimlilik sağladı.

Tasarının onaylanması, kripto para borsası FTX’in iflasının ardından kripto endüstrisinin düzenleyicilerin daha fazla incelemesiyle karşı karşıya kalmasıyla gerçekleşti.

FTX’in ani düşüşü, Bitcoin’in geçici olarak 16.000 doların altına düşmesiyle birlikte kripto piyasasında şok dalgaları ve yayılma korkuları yaşattı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Çöken Three Arrows Capital'in CEO'su Yeniden Ortaya Çıktı: Kripto Paraların Geleceğini Değerlendirdi!

Tasarı Haziran ayında Eyalet Senatosu tarafından onaylandı ancak Hochul, teklife karşı kripto para birimi endüstrisinden gelen şiddetli lobi faaliyetleri nedeniyle şimdiye kadar imzalamamıştı.

Ekim ayı sonundaki bir valilik tartışmasında kripto moratoryumu hakkında soru sorulan Hochul, “bu tasarıya yakından baktığını” söyledi, ancak imzalayacağını açıkça söylememişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!