MEXC
Genesis Dijital 20.000 Bitcoin Madencilik Cihazı Aldı!
Genesis Dijital 20.000 Bitcoin Madencilik Cihazı Aldı!

ABD’nin Bitcoin Madenciliğindeki Payı Artıyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York merkezli kripto para madenciliği hizmet sağlayıcısı Foundry USA, elinde bulundurduğu Bitcoin ağındaki hash oranı ile kripto madenciliği sektöründeki ikinci en büyük madencilik havuzu oldu.

Çin’in Bitcoin ve kripto para madencilerine yönelik baskı ve yasaklarından sonra Çin’den ayrılan madenciler kendilerine yeni yuva olarak ABD, Rusya, Kazakistan gibi kripto dostu ülkeleri seçti.

Bitcoin madencilerinin kripto dostu ülkelere zorunlu göçü sonrası bu ülkelerdeki Bitcoin hash oranı artmaya başladı.

BTC.com’dan sağlanan verilere göre, birinci sırada en büyük madencilik havuzu olarak %17,76’lik oran ile AntPool yer aldı.  AntPool’u %15,42’lik oran ile Foundry USA takip etti.

Çinli gazeteci Colin Wu Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Foundry USA, ikinci en büyük Bitcoin madencilik havuzu haline geldi. Çin’in Bitcoin madenciliği üzerindeki şiddetli baskısı madencilik endüstrisinin Amerika Birleşik Devletleri’ne devredilmesindeki temel nedenlerdendir.” dedi.

Çin’in yasaklarından sonra New York, Georgia ve Texas gibi ABD’deki birçok şehirde Bitcoin madencilik faaliyetleri başlamıştı.  ABD’nin Teksas eyaletindeki düşük elektrik maliyeti sebebiyle Teksas’a daha çok Bitcoin madencisinin gelmesi bekleniyor.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!