sikayetkripto
Microsoft, Google ve Harvard Uzmanlarından Meclis’e Kripto Para Mektubu!
Microsoft, Google ve Harvard Uzmanlarından Meclis’e Kripto Para Mektubu!

ABD’li Yetkiliden Açıklama: FOMO Sona Mı Erdi?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üst düzey bir ABD mali düzenleyicisine göre, dijital varlık fiyatları düştükçe Wall Street bankalarının kripto paralara olan ilgisi önemli ölçüde azaldı.

ABD Bankalarının Kripto Paralara Olan İlgisi Azaldı

Para Birimi Denetçisi Ofisi’nin başkan vekili Michael Hsu, Perşembe günü Bloomberg’in Washington bürosunda verdiği bir röportajda, “Kripto merakının çoğu ortadan kalktı,” dedi. “Pek çok bankanın ‘Hey, şimdi gerçekten kriptoya girmek istiyorum’ demesi beni hayrete düşürürdü,”dedi.

En büyük dijital varlık olan Bitcoin’in fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğu ve toplam kripto piyasasının 3 trilyon dolardan fazla değere ulaştığı geçen yılın sonunda bankaların gösterdiği ilgiden çok farklı olduğunu da sözlerine ekledi.

Kripto endüstrisi son birkaç aydır fiyatların düşmesi, TerraUSD stablecoininin çökmesi ve daha yakın zamanda FTX’in patlamasıyla çalkantılardan payına düşeni aldı.

Hsu, mevcut “kripto kışı “nın ABD bankacılık düzenleyicilerine kripto saklama gibi konularda esaslı rehberlik üzerinde düşünmeleri için daha fazla zaman verdiğini söyledi.

Geçtiğimiz Kasım ayında OCC, ABD Merkez Bankası ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu kripto varlıkları konusunda bir “politika atağı” başlattıklarını duyurmuştu. Bankaların yoğun ilgisi göz önüne alındığında, bu konuya eğilmenin aciliyeti vardı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ünlü Analist Peter Brandt Bitcoin'de (BTC) Büyük Bir Hareket Bekliyor!

Hsu’ya göre, dijital varlık endüstrisindeki başarısızlıklardan kaynaklanan yayılma, düzenleyicinin “dikkatli ve temkinli” yaklaşımı olarak adlandırdığı şey nedeniyle bankacılık sektörüne fazla yayılmadı.

Bununla birlikte, bankaların potansiyel olarak boşluklardan düşmeleri ve kriptoya olması gerekenden daha fazla maruz kalmaları konusunda her zaman endişe duyduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!