NFTPump
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali

ABD’li yatırım şirketinden 20 milyon dolarlık Bitcoin ve Ether alımı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasadaki dalgalanmalara rağmen şirketler Bitcoin almaya devam ediyor. MicroStrategy’nin geçtiğimiz günlerde 130 bin BTC’sine 301 BTC daha eklemesinin ardından bir başka şirket de 20 milyon dolarlık Bitcoin ve Ether satın aldı.

Söz konusu alım, dijital varlıklar konusunda uzmanlaşmış kantitatif bir yatırım firması olan, ABD merkezli Cambrian Asset Management’tan geldi. Şirket yatırımcıları için yaklaşık 13 milyon dolar değerinde Ether, 7 milyon dolarlık da Bitcoin satın aldı.

Yönetimi altında yaklaşık 250 milyon dolarlık varlık bulunan dijital varlık yöneticisi, geçtiğimiz mart ayında sistematik Bitcoin ve Ethereum fonlarının yeniden açıldığını duyurmuştu.

Türünün ilk örneği olan fonların, yatırımcılar için vergi doğuran olayları ertelemeye çalışırken, aşağı yönlü riskleri azaltan ve önemli ölçüde yukarı yönlü potansiyeli koruyan bir stratejiye sahip olduğu bildirilmişti.

Peş peşe Bitcoin alımları

Önceki gün küresel yazılım şirketi MicroStrategy de Bitcoin rezervini 130 bine çıkardığını duyurmuştu. Şirket yaptığı açıklamada, ortalama 19 bin 851 dolardan yaklaşık 6 milyon dolar karşılığında 301 Bitcoin aldığını bildirmişti.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!