MEXC
sikayetkripto
FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Arjantin’e Kaçtığı Haberlerini Yalanladı: Nerede Olduğunu Söyledi!
FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Arjantin’e Kaçtığı Haberlerini Yalanladı: Nerede Olduğunu Söyledi!

ABD’li Savcılar FTX Kurucusu SBF’yi Dolandırıcılık Suçlamasıyla İncelemeye Aldılar

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg’in konuya aşina bir kişiye dayandırdığı haberine göre, Sam Bankman-Fried ve kripto para devi FTX’in çöküşünde rol oynayan diğer kişilere karşı potansiyel bir dolandırıcılık davası için hazırlık yapan ABD savcıları, borsa yöneticisinin iflasa doğru sürüklenirken elindeki fonların ABD dışına nasıl taşındığını inceliyor.

ABD’deki Varlıkların FTX’in Merkezi Bahamalar’a Kaçırılıp Kaçırılmadığı İncelenecek

Savcıların, FTX’in 11 Kasım’da Delaware’de iflas başvurusu yaptığı sırada yüz milyonlarca doların uygunsuz bir şekilde Bahamalar’a transfer edilip edilmediğini yakından incelediğini söyleyen kişi, davayı kamuya açık bir şekilde tartışma yetkisi olmadığı için isminin açıklanmasını istemedi.

Söz konusu kişi, Adalet Bakanlığı yetkililerinin şirketin müşterilerin nakit ve varlıklarını nasıl idare ettiğine ilişkin kapsamlı bir soruşturma başlatırken, bu hafta FTX’in mahkemece atanan denetçileriyle bir araya gelerek toplamayı hedefledikleri materyalleri görüştüklerini söyledi.

Ayrıca FTX’in Bankman-Fried tarafından kurulan ve iflas eden yatırım şirketi Alameda Research’e fon aktararak yasaları çiğneyip çiğnemediği de araştırılıyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
SBF: “FTX’i Yeniden Açalım, Yeni Bir FTT Token Oluşturalım”

Bahamalar’da bulunan ve herhangi bir suçla itham edilmeyen Bankman-Fried, FTX’te ciddi yönetim hataları yaptığını kabul etti ancak müşterilerin fonlarını bilerek kötüye kullandığını kesin bir dille reddetti.

New York Times bu hafta federal savcıların Bankman-Fried’in bu yılın başlarında TerraUSD ekosisteminin çöküşüne yol açan işlemleri düzenleyerek piyasa manipülasyonu yapıp yapmadığını da incelediğini bildirmişti.

Aralarında ABD Savcı Yardımcısı Nicolas Roos’un da bulunduğu New York Güney Bölgesi savcıları, FTX’in çöküşünü soruşturan çok sayıda kişiyle bu hafta aşağı Manhattan’daki bir konferans salonunda yaklaşık iki saat boyunca bir araya geldi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!