NFTPump
ABD’li Kurumdan SEC’e Bitcoin Eleştirisi!
ABD’li Kurumdan SEC’e Bitcoin Eleştirisi!

ABD’li Kurumdan SEC’e Bitcoin Eleştirisi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto paralara olan tutumu nedeniyle uzun süredir eleştirilere maruz kalıyor.

Zira SEC, 2021 yılında Bitcoin (BTC) vadeli işlem ETF başvurularını onaylasa da spot Bitcoin ETF başvurularını onaylamadı.

SEC, ret kararlarında “dolandırıcı ve manipülatif davranış ile uygulamaları önlemek” ve “yatırımcılar ile kamu çıkarını korumak” şartlarının sağlanmadığını gerekçe olarak gösteriyor.

SEC’i spot BTC ETF’lerini onaylamama konusunda son eleştiren kurum Dijital Ticaret Odası oldu.

Washington merkezli kurum, bugün hazırladığı bir raporda SEC’i suçladı.

Dijital Ticaret Odası, SEC’in ABD yatırımcılarını diğer ülkelerde halihazırda mevcut olan bir tür ticaret aracından mahrum ettiğini ve bundan dolayı da yatırımcılara zarar verdiğini iddia etti.

Rapora şu ifadelere yer verildi:

“Amerikan halkının, Bitcoin piyasalarına tanıdık, uygun maliyetli, likit, şeffaf ve düzenlenmiş bir erişimleri bulunmuyor.

Çünkü SEC, bu dönüştürücü varlık sınıfına yatırım yapmak isteyen ABD’li yatırımcıları düzensiz veya yabancı alternatiflere zorlamaya devam ediyor.”

Hazırladıkları raporla ilgili konuşan Dijital Ticaret Odası’nın kurucusu ve CEO’su Perianne Boring, raporu “SEC’in keyfi ve kaprisli davranışlarını detaylandıran ilk kapsamlı belge” olarak nitelendirdi.

“SEC’in bu güne kadar reddettiği başvurları tarihsel olarak tek bir yerde bulmak yalnızca tek bir başvuru açısından değil ajansın bir bütün olarak sektöre yaklaşımı konusunda farkındalık ve hesap verebilirlik oluşturmak için çok önemlidir.

Tek bir ret kararı tek bir perspektiften görülebilir, ancak SEC’in ret kararlarına kapsamlı bir şekilde bakıldığında, ajansın ele alması gereken bir model ortaya çıkıyor. Ancak yine de çözemezlerse Kongre harekete geçmelidir.”

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!