sikayetkripto
ABD’li Düzenleyiciden Kripto Para Uyarısı!
ABD’li Düzenleyiciden Kripto Para Uyarısı!

ABD’li Düzenleyiciden Kripto Para Uyarısı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri 2021 yılında yaşadığı boğa rallisi sonrasında muazzam bir büyüme ve benimseme kaydetti.

Kripto paraların artan benimsemesinin olumlu yönleri olsa da olumsuz yönleri de bulunuyor.

Öyle ki artan benimseme, suçluları da kriptoya yaklaştırdı ve kripto para dolandırıcılık olayları da artmaya başladı.

Bu bağlamda kripto dolandırıcılık olaylarına karşı hareket geçen California mali düzenleyicisi şüpheli kripto web siteleri ve dolandırıcılar için 17 uyarı yayınladı.

27 ve 28 Aralık tarihleri ​​arasında uyarılarını yayınlayan California Finansal Koruma ve İnovasyon Departmanı (DFPI), tüketicilere potansiyel olarak dolandırıcılık amaçlı kripto web siteleri ve komisyoncuları konusunda dikkatli olmalarını söyledi.

DFPI tarafından hakkında uyarı yayınlanan kripto web siteleri ve komisyoncuları arasında Tahoe Digital Exchange, TeleTrade Options, Hekamenltd/Tosal Markets Limited, Trade 1960, Yong Ying Global yatırım şirketi, Unison FX, VoyanX.com, ve ZC borsası gibi şirketler yer aldı.

DFPI’nin kısa bir tarih aralığında birden fazla uyarı yayınlamasının nadir olduğunu belirten uzmanlar, kurumun kripto sektörü için istisnai bir uygulama yaptığını söyledi.

DFPI, şimdiki gibi ardı ardına uyarı bombardımanını en son 15 Haziran’da 26 uyarı ile gerçekleştirmişti.

DFPI son uyarılarında, dolandırıcılık ile ilgili şikayetlerin yanı sıra kullanıcıların 2 bin- 12 milyon dolar arasında zararı olduğunu da belirtti.

DFPI’nın uyarılarında adı geçen dolandırıcılık olaylarının bir çoğunun, bir bireyin ya da grubun mesajlaşma ve flört uygulamaları aracılığıyla sahte ilişkiler kurarak kimlik oluşturmasını kapsayan bir dolandırıcılık yöntemi ile gerçekleştirildiği ifade edildi.

California düzenleyicisi son olarak, “tüketicileri yatırım ya da finansal hizmetler sunan herhangi bir talebe yanıt vermeden önce son derece dikkatli olmaya” çağırdı.

DFPI ayrıca bir yatırım ya da finansal hizmet şirketinin California’da lisans alıp almadığının da kontrol edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!