sikayetkripto
Ünlü CEO: “ABD Ülke Olarak Bitcoin’i Acilen Benimsemeli!”
Ünlü CEO: “ABD Ülke Olarak Bitcoin’i Acilen Benimsemeli!”

ABD’deki Kripto Para Düzenleme Çalışmalarında Yeni Gelişme!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’li üst düzey yetkililere göre, Finansal İstikrar Denetim Konseyi (FSOC), ABD kripto para politikası için uzun zamandır beklenen düzenlemeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor.

ABD Finansal İstikrar Denetim Konseyi (FSOC) Kripto Paralarla İlgili Yasal Boşlukları Rapor Edecek

FSOC, Bitcoin ve dijital varlıklarla ilgili yasal boşlukları tespit etmeyi ve önümüzdeki ay bunları kapatmanın yollarını önermeyi planlıyor.

Yönetim tarafından yazılan bir bilgi notuna göre, söz konusu rapor dijital varlıkların finansal istikrar risklerini masaya yatıracak.

Bunun yanı sıra ek düzenlemeler için ilgili alanları belirleyecek ve finansal istikrarı desteklemek için tavsiyelerde bulunacak.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bir Ülkeden Daha Kripto Para Düzenleme Hamlesi Geldi!

FSOC, kripto para politikasında federal düzeyde işbirliğini güçlendirmenin yanı sıra, farklı uluslararası kuruluşlar arasında dijital varlıklarla ilgili küresel liderliği de hedefliyor.

FSOC yönetimi tarafından hazırlanan bir özet belgede konsey, ABD kurumlarının yanı sıra G7 ve Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü gibi uluslararası kuruluşlarında dijital varlık çalışmalarına liderlik etmek istiyor.

Ayrıca FSOC stablecoin endişelerini ve popüler projelerinden Terra’nın (Luna) çöküşü nedeniyle ortaya çıkan geniş çaplı piyasa düşüşünü, FSOC’un ele alması gereken önemli bir konu olarak gösterdi.

FSOC’nin bilgi notunda:

“Özellikle stablecoinler, uygun düzenleme ile birlikte kullanılmazsa yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Mayıs 2022’de stablecoin TerraUSD’nin çöküşü ve ardından yaklaşık 600 milyar dolarlık varlığı ortadan kaldıran düşüş dalgası kripto para sektörünün düzenlemelere ihtiyacı olduğunu bir kez daha gösterdi,

denildi.

FSOC, 2021 yılının Aralık ayında stablecoinler hakkında ayrı bir rapor yayınlamıştı.

FSOC’un yeni raporunda ABD Kongre’sinden yeni yasalar çıkarmasını isteyip istemeyeceği henüz netleşmedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!