sikayetkripto
Kripto Para Kuruluşu Coin Center, ABD Hazine Bakanlığı’na Dava Açtı! İşte Detaylar
Kripto Para Kuruluşu Coin Center, ABD Hazine Bakanlığı’na Dava Açtı! İşte Detaylar

ABD’de Yüzlerce Kripto Vergi Davası Açılacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri İç Gelir Servisi (IRS), haberlere göre önümüzdeki günlerde yüzlerce kripto davası açmaya hazırlanıyor.

Bloomberg Tax’in yayınladığı yeni habere göre IRS yetkililerinden Jim Lee, kurumun suçla mücadele biriminin çok yakında kripto paralarla alakalı yüzlerce dava açacaklarını açıkladı.

Lee, verdiği röportjada IRS’in kripto paralar ile ilgili açtığı soruşturmaların odak noktasının artık değiştiğine değindi.

“Dijital varlıklar üzerinden işlenen suçlarda son 3 yılda büyük bir değişim görüyoruz. Kripto paralar, eskiden sadece kara para aklamak için kullanılıyordu. Ancak günümüzde kripto ile vergi kaçırmak yeni trend oldu.”

IRS yetkilisi, şu anda ellerinde bulunan kripto dosyalarının neredeyse yarısının vergi kaçakçılığı ile alakalı olduğunu belirtti. İddialara göre mükellefler, kripto ile yaptıkları ödemeleri kuruma bildirmeden fiat para ile değiştiriyor.

İç Gelir Servisi, geçtiğimiz günlerde yıllık raporunu yayınladı. Verilere göre 2022 yılında 5,7 milyar $ değerinde vergi kaçırıldı. Raporda çalışan memurların %70’inden fazlası mesaisini vergi kaçakçılığıyla mücadele için harcadığı belirtiliyor.

Jim Lee, vergi kaçakçılığı konusunda oldukça iddialı konuştu. Yetkili, sıkı bir vergi takibi yaptıklarını, insanlar vergilerini metaverse’e kaçırsalar dahi kaçışlarının olmadığını belirtti.

IRS, geçtiğimiz haftalarda varlık sınıflarını yeniden tanımladı. Kurum; kripto para, stablecoin ve NFT’leri “Dijital Varlık” sınıfına dahil etti.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!