sikayetkripto
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali

ABD’de spot Bitcoin ETF onayı için umutları artıran gelişme

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brezilya merkezli kripto varlık yöneticisi Hashdex, bugün 1933 Menkul Kıymetler Yasası kapsamında kayıtlı Hashdex Bitcoin Futures ETF’ini piyasaya sürdü.

ABD’de bir spot Bitcoin ETF’inin onaylanmasını sabırsızlıkla bekleyenler, bu yeni vadeli işlem sözleşmelerine dayalı ETF’in piyasaya sürülmesiyle bir umut ışığı görmüş oldu.

Teucrium ile birlikte geliştirilen Hashdex Bitcoin Futures ETF’i (DEFI) perşembe günü işlem görmeye başladı. Mevcut türev destekli kripto ETF’lerinin aksine DEFI, 1940 tarihli Yatırım Şirketi Yasası yerine 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası kapsamında onay aldı.

DEFI koduyla satışa sunuluyor

Emtia fonlarına odaklanmış bir ’33 Yasası fonu uzmanı olan Teucrium Trading ve 31 Ağustos 2022 itibarıyla yönetimi altında 159,1 milyar dolar bulunan küresel varlık yöneticisi Victory Capital Management Inc. ile birlikte geliştirilen Hashdex Bitcoin Futures ETF’i, 16 Eylül Cuma gününden itibaren NYSE Arca’da “DEFI” hisse koduyla işleme açılacak.

“SEC tutumundan vazgeçmez”

Danışmanlık firması The ETF Store’un başkanı Nate Geraci, Bloomberg‘e verdiği demeçte, “Bu Teucrium ürününün piyasaya sürülmesi, aynı fon yapısını kullandığı için spot bir Bitcoin ETF’i adına durumu güçlendiriyor” diye konuştu.

Geraci SEC’in katı tutumundan vazgeçmeyeceğini bildirirken, “Ben hala SEC’nin kripto para borsaları üzerinde düzenleyici bir denetime sahip olana kadar spot bir ürünün onaylanmayacağı görüşündeyim.” ifadelerini kullandı. DEFI’’ın kripto piyasasında dalgalanmaların yaşandığı bir süreçte piyasaya sürülmesi dikkat çekti.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!