Tether’da (USDT) Yaşanan Son Belirsizlikten Kaçan Yatırımcılar Bu Stabilcoine Koştu!
Tether’da (USDT) Yaşanan Son Belirsizlikten Kaçan Yatırımcılar Bu Stabilcoine Koştu!

ABD’de Örnek Teşkil Edebilecek Stablecoin Düzenlemeleri New York’ta Hayata Geçti! İşte Detaylar

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York Finansal Hizmetler Departmanı (DFS) bugün, ABD’de dolar destekli stablecoin’ler için uyumluluk gerekliliklerini özetleyen bir kılavuz yayınlayan ilk finansal düzenleyici oldu.

Kılavuz, 2018’den bu yana DFS tarafından uygulanan resmi olmayan politikalara dayanıyor ve şu anda DFS gözetimine tabi olan herhangi bir kripto para stabilcoin dağıtıcısı ve gelecekte düzenlemeye tabi olmak için başvuran herhangi bir firma için “temel gereksinimleri” belirliyor.

Eyaletin Finansal Hizmetler Müfettişi Adrienne Harris’e göre yeni düzenleme, “New York’ta USD destekli stabilcoin çıkarmak isteyen sanal para şirketleri için net kriterler oluşturuyor”.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
TRON Stablecoini USDD, Rezervinde Tuttuğu Bitcoin (BTC) Miktarını Açıkladı!

New York’ta Stabilcoinler Varlık Rezervleri Tarafından Tamamen Desteklenmek Zorunda Olacak

Söz konusu belgenin üç ana bileşeni bulunuyor. Belgede ilk olarak, DFS tarafından düzenlenen herhangi bir stabilcoin, bir varlık rezervi tarafından “tamamen desteklenmelidir” ibaresi yer aldı. Buna göre, bir rezervin piyasa değerinin, her iş gününün sonunda bir stabilcoin’in ödenmemiş birimlerinin nominal değerine eşit olması gerekecek.

Token çıkaranların ayrıca tokenların ABD dolarına çevrilmesi için net politikalar belirlemesi ve “olağanüstü durumlar” haricinde itfa taleplerini iki gün içinde yerine getirmesi zorunlu olacak.

Kılavuza göre, ABD doları destekli stabilcoin ihraç eden firmaların rezerv varlıklarını özel varlıklarından ayırmaları ve bu rezervleri ABD hazine bonoları, ABD hazine bonoları ile tamamen teminatlandırılmış ters repo anlaşmaları, devlet para piyasası fonları ve ABD eyaleti veya federal olarak listelenen saklama kurumlarındaki mevduat hesapları gibi belirli varlık kategorilerinde tutmaları gerekecektir.

Stablecoin’lerin ayrıca dağıtıcılarının iddialarını aylık ve yıllık olarak tasdik edecek bağımsız bir yeminli mali müşavir tarafından denetlenmesi gerekecektir.

Kılavuz aynı zamanda bu gerekliliklerin yerine getirilmesinin tek başına uyumluluğu garanti etmeyeceğini de belirtmektedir. Departman, bir stablecoin ihracına izin vermeden önce “bir dizi potansiyel riski” göz önünde bulunduracağını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!