ProShares, ABD’nin İlk Ters Bitcoin ETF’si İçin Başvuruda Bulundu! Onaylanma Şansı Ne Kadar?
ProShares, ABD’nin İlk Ters Bitcoin ETF’si İçin Başvuruda Bulundu! Onaylanma Şansı Ne Kadar?

ABD’de Hükümet Kapanırsa Bitcoin Spot ETF’lerin Durumu Ne Olacak? NYDIG Raporunu Açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) odaklı  bir finansal hizmetler firması olan NYDIG, ABD hükümetinin 1-5 gün ile 16-35 gün arasında değişen bir süre boyunca kapanma ile karşı karşıya kalabileceğini öngördü.

Bu durum, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) çoğu Borsa Yatırım Fonu (ETF) ile ilgili kararları ertelemesine yol açtı. SEC’in Bitcoin spot ETF’si hakkında 10 Ocak 2024 tarihinden önce bir karar vermesi bekleniyor.

ABD’nin mali durumunun politize edilmesi, kredi derecelendirme kuruluşlarını endişelendiriyor ve bu da NYDIG analistlerine göre genel finansal piyasaları etkileyebilir. Spot Bitcoin ETF’si, SEC çalışanlarının potansiyel bir izin döneminden dönmesine kadar beklemek zorunda kalacak.

SEC, son değerlendirme tarihleri Kasım ayına kadar uzananlar da dahil olmak üzere, çoğu ETF için karar verme konusunda gecikmeler başlattı. Bu, BlackRock’ın çok takip edilen iShares Bitcoin Trust’ını da içeriyor. Bu durum, SEC’in potansiyel bir uzun süreli kapanmaya hazırlandığını ve onay sürecinde kendisine maksimum esneklik sağlamayı amaçladığını gösteriyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bu Memecoin’de Geliştirici Multisig Cüzdanından Binance’e Transfer Yapıldı: Fiyat Artışa Geçti

Nihayetinde SEC’in 10 Ocak 2024 tarihine kadar tüm spot Bitcoin ETF’leri hakkında karar vermesi gerekecek. Bu son tarih, en erken nihai karar tarihine sahip olan Ark 21Shares ürünüyle ilgili olduğu için önemli. SEC’in süreçteki tüm ETF’ler için tutarlı bir yaklaşım benimsemesi, kayırmacılıktan kaçınması ve hepsini aynı anda onaylaması ya da reddetmesi olası.

NYDIG analistleri Ekim ayında konuyla ilgili izlenmesi gereken tarihleri de açıkladı:

12 Ekim – Eylül ayı ABD TÜFE verisi 13 Ekim – Grayscale davasında SEC temyiz başvurusu için son tarih 27 Ekim – CME vade sonu 1 Kasım – FOMC faiz oranı kararı 10 Ocak – İlk spot Bitcoin ETF’si Ark 21Shares için son ETF karar tarihi

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!