Yeni Bir Bitcoin Spot ETF Başvurusu SEC’e Sunuldu – Diğer Başvurulardan Farklı!
Yeni Bir Bitcoin Spot ETF Başvurusu SEC’e Sunuldu – Diğer Başvurulardan Farklı!

ABD’de Büyük Bir Temsilci Grubundan SEC’e Sert Uyarı: “Bitcoin Spot ETF’leri Derhal Onaylayın”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’de iki partiden de bir grup temsilci, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’i spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) listelenmesini derhal onaylamaya çağırdı.

Çağrı, kripto para piyasasını etkileyen önemli bir mahkeme kararının ardından geldi ve Bitcoin’e erişimi daha şeffaf ve daha güvenli hale getirerek yatırımcı korumasını artırmaya yönelik bir hamle olarak görülüyor.

Temsilciler Mike Flood, Tom Emmer, Ritchie Torres ve Wiley Nickel Salı günü Gensler’e bir mektup göndererek, düzenlenmiş bir spot Bitcoin ETF’sinin yatırımcı korumasını artıracağını savundu. Mektupta “Kongre’nin, SEC’in Kongre tarafından belirlenen gereklilikleri karşılayan yatırım ürünlerini onaylamasını sağlama görevi vardır” dediler:

“Bu amaçla, spot-bitcoin ETP’lerinin listelenmesini derhal onaylamanız için sizi teşvik ediyoruz.”

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
JPMorgan’dan Şok Edici Kripto Para Kararı: Yan Kuruluşu Kripto Para Bağlantılı Tüm İşlemleri Yasaklıyor

Temsilcilerin çağrısı, geçtiğimiz ay ABD Temyiz Mahkemesi’ndeki üç yargıcın SEC’in spot Bitcoin ETF teklifini yeniden gözden geçirmesi gerektiğine karar vermesiyle Grayscale Investments için kazanılan zaferin ardından geldi.

Mahkeme özellikle SEC’in spot BTC ETF’lerine ve düzenleyicinin onayladığı vadeli işlem sözleşmelerine dayalı benzer fonlara yönelik farklı muamelesini ele almıştı. Temsilciler bu tutarsızlığa dikkat çekerek, “Spot bir Bitcoin ETP’si, BTC vadeli işlem ETP’sinden farklı değildir. Dolayısıyla SEC’in mevcut duruşu ileriye dönük olarak savunulamaz.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!