sikayetkripto
Seçimleri Kazanmak İstiyorsanız Kripto Para Dostu Olun! İşte Son Örneği!
Seçimleri Kazanmak İstiyorsanız Kripto Para Dostu Olun! İşte Son Örneği!

ABD’de Bugün Ara Seçim Var! Sonuçlar Bitcoin’i ve Piyasaları Nasıl Etkileyecek?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD kongresi ara dönem seçimleri bugün gerçekleşecek. Bir sonraki ABD başkanlık seçimi hakkında vereceği sinyaller ve kongrenin önümüzdeki dönemde uygulanacağı politikalar açısından büyük önem arz eden seçimlerin piyasalar üzerinde de etkisi olabileceği değerlendiriliyor.

Bu konuda bir rapor yayımlayan Morgan Stanley seçimlerin piyasalar üzerindeki olası etkilerini değerlendirdi.

“ABD ara seçimlerinden önce bilmeniz gereken 3 şey” isimli raporda şu ifadelere yer verildi:

1- “Anketler, Cumhuriyetçilerin Kongre’nin en az bir bölümünde çoğunluğu kazanabileceğini gösteriyor. Genelde beklentilere paralel çıkan sonuçlar piyasaları etkilemez. Demokratların Kongre’de çoğunluğu kazanması bu beklentileri bozabilir. Bu senaryoda Demokratların kongredeki etkinliği aratacağından bazı mali politikaların uygulanmasında kolaylık sağlayabilir.”

Demokratların tahminlerin üzerinde bir sonuç alması mali genişlemeye ilişkin yasaların daha kolay onaylanacağı anlamına geliyor. Bu durum tahvil getirilerinde bir artışa neden olabilir. Bu da doların güçleneceği anlamına geliyor.

Doların güçlenmesi ABD borsalarını ve Bitcoin’i olumsuz etkileyebilir.

2- Cumhuriyetçilerin her iki kanatta da zafer kazanması yeni riskleri ortaya çıkarabilir. Ekonomideki zayıflığa rağmen alınacak bütçe tedbirleri büyümeyi daha da zayıflatarak resesyonu hızlandırabilir.

3- Oylama sonrası ilk olarak erken sonuçlar açıklanacak. Ancak pek çok vatandaşın posta yoluyla oy kullanacağı unutulmamalı. 2020’de de benzer bir durum olmuş ilk gelen oylar Cumhuriyetçilerin lehine görünse de sonuçlar netleştikçe işler terse dönmüştü. Bu nedenle Kongre’de çoğunluğu kimin kazandığının tespiti günler sürebilir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!