NFTPump
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali

ABD’de algoritmik sabit coin’lere yasak yolda

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Temsilciler Meclisi’nin üzerinde çalıştığı sabit coin’lerle ilgili yasa tasarısının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Bloomberg‘ün ulaştığı taslağa göre, algoritmik sabit coin’lere iki yıl süre ile yasak getirilecek. Ayrıca tasarının mevcut taslağına göre, yeni “içsel olarak teminatlandırılmış sabit coin” oluşturmak veya ihraç etmek yasa dışı olacak.

Tasarının önümüzdeki hafta oylanabileceği ifade ediliyor fakat henüz kesin bir tarih belirlenmedi.

Öte yandan bugün kripto para regülasyonuyla alakalı bir canlı oturuma konuk olan Temsilciler Meclisi Üyesi Patrick McHenry, söz konusu yasa tasarısının bu yıl içerisinde sunulmasını beklediğini söyledi. McHenry, sözlerinin devamında, “Bu kadar büyük ve yeni bir konu üzerinde yasama yapmak çok zaman alıyor.” dedi.

Sabit coin’ler, ABD’de özellikle birkaç yıldır büyük tartışma konusu. Daha önce ABD’de USDT‘nin ihraççı şirketi Tether ve kardeş şirket Bitfinex’e karşı dava açılmış, bu dava anlaşmayla sonuçlanmıştı. Tartışmalar bununla bitmedi. Kripto para piyasasındaki büyük çöküşün ardından, bu çöküşe yol açan algoritmik sabit coin UST ile yeni bir perde daha açıldı. Bu defa algoritmik sabit coin’ler de politika yapıcıların radarına girdi.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!