NFT
FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Arjantin’e Kaçtığı Haberlerini Yalanladı: Nerede Olduğunu Söyledi!
FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Arjantin’e Kaçtığı Haberlerini Yalanladı: Nerede Olduğunu Söyledi!

ABD Temsilciler Meclisi Sam Bankman-Fried İçin Son Kararını Verdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Başkanı Waters, Sam Bankman-Fried’i FTX’in çöküşüyle ilgili duruşmada ifade vermesi için mahkemeye çağırmayı planlamıyor.

Temsilciler Meclisi Sam Bankman-Fried’ı İfadeye Çağırmayacak

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Maxine Waters Demokratlara, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ı Salı günkü oturumda kripto borsasının hızlı çöküşü hakkında ifade vermesi için mahkemeye çağırmayı planlamadığını söyledi.

Waters’ın Salı günü Capitol Hill’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler ile yaptığı özel bir toplantıda komite üyelerine kararını bildirdiği öğrenildi.

Toplantıda bulunanlar, Waters’ın komite personelinden Bankman-Fried’i gönüllü olarak ifade vermeye ikna etmelerini istediğini söylediğini aktardı.

Çarşamba günü geç saatlerde Bankman-Fried’in Temsilciler Meclisi komitesine gönüllü olarak ifade vermeyi henüz kabul etmediğini açıklandı.

Waters Cumhuriyetçiler 3 Ocak’ta Temsilciler Meclisi’nin kontrolünü ele geçirdiğinde başkanlığını kaybedecek.

FTX’in kurucusu önümüzdeki hafta gönüllü olarak yeminli ifade vermeyi reddederse, bir sonraki kongre oturumunda Bankman-Fried’ı mahkemeye çağırıp çağırmama kararını panelin en üst düzey Cumhuriyetçisi ve muhtemelen bir sonraki başkanı olan Temsilci Patrick McHenry’ye devredebilir.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Eski FTX CEO'su Sam Bankman-Fried Kendini Savunmak İçin Hazırlık Yapmaya Başladı!

Bankman-Fried, kripto para borsasının geçen ay aniden çökerek bir dizi şüpheli işlemi gün ışığına çıkarmasından bu yana federal müfettişler ve Capitol Hill’deki milletvekilleri tarafından inceleniyor.

Senato Bankacılık Komitesi Başkanı Sherrod Brown, D-Ohio, komitesinin 14 Aralık’ta FTX’in çöküşüyle ilgili bir oturum düzenleyeceğini duyurdu. Ancak Temsilciler Meclisi aksine Senato Bankacılık Komitesi 14 Aralık’ta SBF’yi ifade vermeye çağırdığını duyurdu.

Şirketin çöküşü, FTX’in milyarlarca dolarlık müşteri fonunu Bankman-Fried’ın ticaret şirketi Alameda Research’e aktarmasının ardından geldi.

Bankman-Fried Waters’a cevabını tweet atarak, önümüzdeki hafta olmasa da neler olduğunu açıklamanın “görevi” olduğunu düşündüğünü söylemişti.

FTX’in yeni CEO’su John Jay Ray III’ün önümüzdeki hafta Temsilciler Meclisi’nde yapılacak oturumda ifade vermesi planlanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!