NFTPump
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali

ABD Senatosu’nda Tornado Cash konuşuldu: Yaptırıma tam destek

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin en üst düzey yaptırım politikası pozisyonu olan terör finansmanı ve mali suçlardan sorumlu bakan yardımcısı Elizabeth Rosenberg, Tornado Cash gibi protokollere uygulanan yaptırımların ABD’nin Rusya ve diğer yasa dışı aktörlere karşı yaptırım sistemini güçlendirebileceğini ve teknolojiyi kara para aklamak için kullanacak suçlular için caydırıcı olabileceğini söyledi.

“Kara para aklamaya müsamaha yok”

Rosenberg, “Bu, kara para aklamaya müsamaha gösteremeyeceğimizin sinyalini vermek için kullanabileceğimiz etkili bir yol.” diye konuştu.

Rosenberg, bu açıklamaları Senato Bankacılık Komitesi’nde gerçekleşen “Rusya’ya Yönelik Yaptırımların Sıkılaştırılması” başlıklı bir oturumda yaptı. Aynı oturumda konuşan Senatör Elizabeth Warren ise “Son birkaç yıldır öğrendiğim bir şey var: Kripto destekçileri çok yüksek sesle ağladığında, muhtemelen bir şeylerin üzerindesinizdir. Vergi kaçakçılığı, kara para aklama gibi şeylerle alakalı saklayacak bir şeyleri yoksa o zaman biraz şeffaflığa aldırmamaları gerekir.” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!