FED Faiz Kararını Açıkladı, Bitcoin’de Son Durum Ne? İşte Detaylar!
FED Faiz Kararını Açıkladı, Bitcoin’de Son Durum Ne? İşte Detaylar!

ABD Senatosu, Kripto Para Sektörünü de Etkileyecek FED Kararını Verdi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası ve genel olarak bütün küresel piyasalar son dönemde inanılmaz bir deprem yaşamakta. Bunun en temel sebeplerinden birisi enflasyon iken diğer sebebin de ABD’nin finansal politikası olduğu söylenebilir.

Faiz artışlarına devam etme kararı alan Federal Rezerv’in ünlü başkanı Jerome Powell, bunu bir süre daha devam ettirmek adına Senato onayı aldı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
“Jerome Powell’ın Yeniden FED Başkanı Olması Bitcoin ve Kripto Paraları Kötü Etkileyebilir!”

Powell, 4 Yıl Daha Başkan

ABD Senatosu, Powell’ın dört yıl daha FED Başkanı olmasını resmen onayladı. FED’in politikalarını belirleyecek olan Jerome Powell, kriz sonrasında da koltuğunda olacak gibi gözüküyor.

Senato içerisinde yapılan oylamada FED Başkanı Powell’ın 80’e 19 oy ile seçildiği görülüyor. Artan enflasyon ve ABD tarihinde görülmeyen seviyelere ulaşılması Powell’ın seçilmeyebileceğini düşündürse de beklenen olmadı.

Daha önceki başkanlardan Barack Obama da Powell’ı FED Başkanı seçmiş ve Trump bunu devam ettirmişti. Trump ile kavgalı olan Powell daha sonra Biden tarafından da onandı.

Powell, faiz artışlarını zaten onayladı ancak ikinci dönem için onay almış olması elini biraz daha bonkör tutmasını sağlayabilir. FED’in Başkan seçilmesinin etkileri henüz görülmedi ve bununla ilgili ilk veriler sıradaki FED Açık Komite Toplantısında görülebilir.

ABD Doları ise buna olumlu tepki vererek günlerden beri devam ettirdiği TL karşısındaki yükselişini, açılış saatinde de devam ettirdi. An itibarıyla TL karşısında %0,59’luk bir yükseliş mevcut.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!