MEXC
sikayetkripto
Microsoft, Google ve Harvard Uzmanlarından Meclis’e Kripto Para Mektubu!
Microsoft, Google ve Harvard Uzmanlarından Meclis’e Kripto Para Mektubu!

ABD Senato Üyesi Kripto Paralar Hakkında Konuştu:”FTX Çöküşü Bize Bir Uyarıydı!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi Başkanı Sherrod Brown, FTX’in çöküşünün Kongre’nin düzenlenmemiş kripto para endüstrisinin yaşattığı riskleri ele alması için bir uyarı niteliğinde olması gerektiğini söyledi.

ABD’li Senato Üyesi Kripto Paraları Engellemek İstiyor

Ohio’lu Demokrat, kendisinin ve meslektaşlarının yeni düzenlemeleri hayata geçirmek için her gün çabaladıklarını ve “kriptoyu engellemek” için federal kurumlarla birlikte çalıştıklarını söyledi.

Brown Bugün CNN’in “State of the Union” programında yaptığı açıklamada, “Bu, parmaklarımızı şıklatıp Senato’dan ve Meclis’ten bir kripto tasarısı geçirmemiz gibi bir şey değil,” dedi.

“Senato’nun yarısı, Cumhuriyetçiler ve bir avuç Demokrat, hala kriptonun meşru olduğunu ve ekonomimizin önemli bir parçası olması gerektiğini düşünüyor.”

Sam Bankman-Fried’in FTX kripto ticaret imparatorluğunun çöküşü, sektör için koruma duvarları oluşturması için Kongre üzerinde daha fazla baskı yaşattı. ABD mali gözlemcileri de daha fazla gözetim için baskı yapıyor.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Başkanı Rostin Behnam, geçtiğimiz hafta FTX’in çöküşüyle ilgili ilk kongre gözetim duruşmasında ifade verdi.

Burada kurumunu ana Bitcoin düzenleyicisi haline getirmeye ve kripto borsalarını denetlemeye zorladı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, çoğu kripto tokeninin kendi yetki alanına giren menkul kıymetler olduğunu savunuyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Ripple (XRP) Başkanı Dava Hakkında Açıklamalar Yaptı: Ekibine Seslendi!

Brown geçtiğimiz ay Hazine Bakanı Janet Yellen’ı, kripto risklerinin “geleneksel finans piyasalarına ve kurumlarına yayılmamasını” sağlamak amacıyla kripto mevzuatı oluşturmak için milletvekilleriyle birlikte çalışmaya çağırdı.

Yellen ve ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın da aralarında bulunduğu üst düzey ABD’li finans yetkilileri, hükümetin menkul kıymetler yasaları kapsamında olmayan kripto varlıklarını düzenleme yetkisinin sınırlı olduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!