Microsoft, Google ve Harvard Uzmanlarından Meclis’e Kripto Para Mektubu!
Microsoft, Google ve Harvard Uzmanlarından Meclis’e Kripto Para Mektubu!

ABD Kongre Üyesi Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu: ABD’de Yasaklanabilir Mi?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin özelinde konuşacak olursak, kripto paraların herhangi bir merkezi olmadığı için aslında bu sistemlerin tamamen yasaklanması mümkün değil.

Zira Çin gibi ülkeler her ne kadar Bitcoin madenciliğini ve BTC alıp satmayı geçmiş dönemlerde yasaklamış olsa da bugün bakıldığı zaman dünyada en fazla Bitcoin madenciliği yapılan ülkelerin başında Çin’in geldiği görülüyor.

Tamamen takip edilmesi ve yasaklaması mümkün olmayan kripto paralar her ne kadar tamamen engellenemez olsa da bir ülkenin Bitcoin’e savaş açması tabii ki kullanım oranını azaltacak ve değerini de olumsuz etkileyecektir.

ABD’de Yasaklanabilir Mi?

Kripto paralar hakkında olumsuz söylemleri ile tanınan ABD Demokrat Temsilci Brad Sherman, ABD’de olası bir kripto para yasaklaması olup olmayacağı hakkında konuştu.

Kripto paraların terörü finanse ettiği ve vergi kaçakçılığının önünü açtığı için yasaklanmasını isteyen Sherman, şu aşamada ABD’de kripto paraların yasaklanmasının pek mümkün olmadığı söyledi.

Sherman bunu şu şekilde açıkladı: “Kripto paraların henüz olgunlaşmamışken çok önemsiz görüldü ve üstüne gidilmedi. Ancak mevcut durumda arkasında çok fazla para ve lobicilik faaliyeti var. Bu sebeple yakın bir dönemde ABD’de kripto paraların yasaklanması pek mümkün değil.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Tornado Cash hadisesi ile birçok merkeziyetsiz borsaya müdahalede bulunan ABD, çoğu cüzdanın kara para aklama suçuyla dondurulmasını sağlamıştı.

Bu adımı ile “ABD’de kripto paralar yasaklanabilir mi?” şeklinde sorular sorulsa da şu aşamada Kongre Üyesi Sherman’ın da dediği gibi kripto paraların ABD’de yasaklanması pek olası görünmüyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!