NFTPump
ABD Hazine Bakanlığın’dan Yeni Kripto Para Raporu!
ABD Hazine Bakanlığın’dan Yeni Kripto Para Raporu!

ABD Hazine Bakanlığın’dan Yeni Kripto Para Raporu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatırlanacağı üzere ABD Başkanı Joe Biden geçtiğimiz Mart ayında kripto para birimlerini ilgilendiren bir emir yayınladı.

Bu emirde ABD hükümetinin kripto paralarla ilgili araştırma yapmaları ve bu konuda bir rapor sunulması istenmişti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Son Dakika! Beyaz Saray Biden'ın Kripto Para Emirlerine İlişkin Detayları Yayımladı!

Biden’ın emri üzerinden 6 ay geçmiş olmasına rağmen kripto paralarla ilgili henüz net bir yol haritası mevcut değil.

Kripto para projeleri ve firmaları bu konudaki raporu sabırsızlıkla beklerken ABD Hazine Bakanlığı bu raporlarından bazıları yayınlandı.

Yayınlanan üç rapora göre, Hazine Bakanlığı, hükümetin kripto para birimlerine dair riskleri değerlendirmeye devam etmesini, yaptırım eylemlerini sürdürmesini ve FED’in bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) yani dijital dolar üzerinde çalışmaya devam etmesini tavsiye etti.

Hazine Bakanı Janet Yellen gazetecilere verdiği röportajda şunları söyledi:

“Raporlar, finansal hizmetler için kullanılan dijital varlıklardan kaynaklanan gerçek zorlukları ve riskleri açıkça tanımlıyor.

Bu riskler azaltılırsa, dijital varlıklar ve diğer gelişen teknolojiler önemli fırsatlar sunabilir.

Beyaz Saray, Hazine ve diğer yürütme organı kurumları FED’in dijital dolar ile devam eden analiz ve deneylerini desteklemek için üzerlerine düşeni yapmaya hazır.”

Üst düzey hükümet yetkilileri Brian Deese ve Jake Sullivan yaptıkları açıklamada, raporların yatırımcı koruması ve kripto paraların yasa dışı faaliyetlerde kullanılmasına dair endişeleri gösterdiğini ve bunların nasıl çözüleceğine odaklandığını belirtti:

“Birlikte, dijital varlıkların risklerini azaltmak ve kanıtlandığı taktirde faydalarından yararlanmak için düşünceli ve kapsamlı bir yaklaşımın temelini atıyoruz.

Bu ekosistemin geleceğini şekillendirmek için dijital varlık topluluğu ile birlikte çalışmaya kararlıyız.”

Hükümet yetkilileri, ABD’nin doların Çin gibi CBDC’leri deneyen ülkelerin para birimleriyle rekabet edebilir durumda tutmak için dijital doların gerekli olup olmayacağını tartmaya devam ettiğini söyledi.

Yetkililer bu konuda ilgili kurumlar arasında oluşturulan grubun bu konuları daha fazla araştırmak için düzenli olarak toplanacağını belirtti.

Yetkililer ayrıca dijital dolar kararının nihai olarak FED tarafından verileceğini de vurguladı.

Ancak FED’in dijital dolar projesindeki en önemli isimlerinden biri olan FED Başkan Yardımcısı Lael Brainard, geçtiğimiz haftaki bir açıklamasında dijital doların FED’in gündeminin en üst sıralarında olmadığını söyledi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!