365miner.com
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, FTX Çöküşü ile İlgili Konuştu
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, FTX Çöküşü ile İlgili Konuştu

ABD Hazine Bakanlığı’ndan Bitcoin ve Kripto Para Çağrısı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Biden yönetimi, kripto para borsası FTX’in çöküşünün ardından daha sıkı bir gözetim için yaptığı baskıyı yenileyerek Kongre’yi kripto para birimlerinin düzenlenmesindeki boşlukları kapatmaya çağırdı.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen Başkanlığındaki Komite, Kongre’den Kripto Paralar İçin Düzenlemelerin Tamamlanmasını İstedi

Hazine Bakanı Janet Yellen başkanlığındaki Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, Kongre’nin kripto endüstrisinin düzenli ve şeffaf ticaret, yatırımcı korumaları ve geleneksel finans firmalarına uygulanan diğer kuralları sağlayacak bir çerçeveye tabi olmasını sağlamak için adımlar atması gerektiğini söyledi.

Politika yapıcılar Cuma günü yayınlanan yıllık raporlarında, kripto varlıkların geleneksel finansal sistemle bağlantıları şu anda sınırlı olsa da bunların hızla artabileceği uyarısında bulundular.

Federal kurumlar, bu yıl çökmeden önce geçen yıl yaklaşık 3 trilyon dolar değerine ulaşan kripto para piyasaları üzerinde yetki sahibi olmak için yarışıyor. Politika yapıcılar, bu varlık sınıfının yatırımcının korunması, finansal istikrar ve ulusal güvenlikle ilgili endişeleri artırdığını söylüyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Cuma günü açıklanan öneriler, Bitcoin borsası FTX’in geçen ay iflas başvurusunda bulunmasından önce Biden yönetiminin yaptığı çağrılarla tutarlılık gösteriyor. Buna, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından denetlenen bir menkul kıymet tanımına uymayan kripto para birimleri için “spot” piyasanın düzenlenmesinin sağlanması da dahil.

Ayrıca kripto varlıkları ve tüm ilişkili oldukları kuruluşlar üzerinde kapsamlı bir denetim uygulanması çağrısını da içeriyor.

Önümüzdeki ay toplanacak olan parçalanmış yeni Kongre’de mevzuatın ilerleme olasılığı belirsizliğini koruyor.

Beyaz Saray, SEC, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve FED de dahil olmak üzere düzenleyici kurumlar arasında yaşanan yetki karmaşasına henüz müdahil olmadı. Bunların hepsi kripto piyasasının bazı bölümleri üzerinde yetki talep ediyor ya da planlıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!