NFT
Janet Yellen’den Yeni Dijital Para Yorumu!
Janet Yellen’den Yeni Dijital Para Yorumu!

ABD Hazine Bakanı Yellen’dan Faiz Oranı Açıklamaları Geldi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD ekonomisinin görünümüne ilişkin iyimserliğini dile getirdi. Yakın zamanda yaptığı bir açıklamada, ekonominin geleceği konusunda “çok iyimser” olduğunu ifade etti.

Yellen ayrıca ülkenin borç servis maliyetlerini de ele alarak önümüzdeki on yıl boyunca GSYH’nin %1’i oranında olacağını belirtti. Bu tahmin bütçe açığının azalacağını varsayıyor.

GSYH’ye kıyasla reel net faiz ödemelerinin ‘normal’ olduğunu ve borç maliyetlerine ilişkin tahminlerin faiz oranlarında bir düşüşü öngördüğünü yineledi.

Bununla birlikte Yellen, uzun vadeli faiz oranlarının daha önce düşünülenden daha yüksek seviyelerde seyretmesinin mümkün olduğunu da kabul etti. Buna rağmen, düşük oranları destekleyen yapısal güçlerin ‘canlı ve iyi’ olduğuna inandığını söyledi. Yellen ayrıca faiz oranı seviyelerinin sürekli olarak aklında olduğunu ifade etti. Potansiyel engellere rağmen Yellen, daha uzun süre daha yüksek faiz oranı politikası uygulanacağının ‘hiçbir şekilde kesin olarak garanti olmadığını’ dile getirdi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Santiment Analistleri: “Bu Üç Altcoinde Volalite Her An Tavan Yapabilir”

Yellen ekonomik konuların yanı sıra yapay zeka (AI) konusuna da değindi. Yapay zeka alanındaki ilerlemenin “inanılmaz derecede hızlı” olduğunu ve üretkenlikte önemli bir fark yaşatabileceğini söyledi.

Uluslararası ilişkiler konusunda Yellen, ABD’nin Çin’den uzaklaşması gerektiğine inanmadığını söyledi. Bununla birlikte, ulusal refah konularında Çin’e aşırı bağımlılık konusunda endişelerini dile getirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!