365miner.com
Janet Yellen’den Yeni Dijital Para Yorumu!
Janet Yellen’den Yeni Dijital Para Yorumu!

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto para borsası FTX’in çöküşünü dijital varlık endüstrisi için “bir Lehman olayı” olarak nitelendirdi.

“FTX Çöküşü, Kripto Para Sektörünün ‘Lehman Olayıydı’”

New York Times’ın Dealbook Zirvesi’nde konuşan Yellen, 2008 küresel mali krizini tetikleyen Lehman Brothers bankasının çöküşüne atıfta bulunarak, “Bu kriptoda bir Lehman olayıydı ve kripto, yatırımcıların ve özellikle de üstlendikleri riskler konusunda çok bilgili olmayan insanların önemli ölçüde zarar görmesine neden olacak kadar büyük ve bu çok kötü bir şey” dedi.

Bankman-Fried ve FTX, Alameda Research ve onlara bağlı sayısız şirkete atıfta bulunan Yellen, kripto paralar ile ilgili açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bu gerçekten yeterli düzenlemeye sahip olması gereken bir sektör ve yeterli düzenlemeye sahip değil. Düzenleyici boşlukların kapatılması için sürekli çağrıda bulunduk ve bence bu firma ya da firmalarla ilgili bu deneyim daha iyi bir örnek olamazdı.”

Bu sonbaharın başlarında, Bitcoin borsası FTX’in çöküşünden önce Hazine Bakanlığı ve Yellen’in başkanlık ettiği düzenleyicilerden oluşan bir süper komite olan Finansal İstikrar Gözetim Konseyi (FSOC), dijital varlıkları yöneten mevcut mali yasaların uygulanmasına devam edilmesini tavsiye etmişti.

FSOC ayrıca Kongre’nin, FTX gibi firmaların kendilerini geleneksel düzenleyici çizgilerin dışında konumlandırdığı “düzenleyici arbitraj” da dahil olmak üzere kripto şirketlerinin düzenlenmesindeki potansiyel boşlukları ele almak için birden fazla yeni yasa çıkarmasını tavsiye etti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Janet Yellen Kripto Paraları Tehlikeli Olarak Nitelendirdi, FTX ve Enflasyon Hakkında Konuştu!

Yellen, dijital varlıkların bankacılık sektörüne herhangi bir şekilde yansımadığını vurgulayarak bankacılık düzenleyicilerinin önceki açıklamalarını yineledi. Bunu olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi:

“Gördüğümüz gibi bir çöküşün iyi yanı, bankacılık sektörüne sıçramamış olmasıdır; bankacılık düzenleyicileri çok dikkatli davrandılar.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!