sikayetkripto
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, FTX Çöküşü ile İlgili Konuştu
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, FTX Çöküşü ile İlgili Konuştu

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, FTX Çöküşü ile İlgili Konuştu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Sam Bankman-Fried’in FTX kripto para imparatorluğunun çöküşünün, dijital varlıklar piyasasının “çok dikkatli bir düzenleme” gerektirdiği yönündeki görüşünü pekiştirdiğini söyledi.

ABD Hazine Bakanı Yellen: “FTX Çöküşü Kripto Para Sektöründeki Zayıflıkları Gösteriyor”

Yellen Cumartesi günü Bloomberg News’e verdiği bir röportajda “Tüm bu olaylar sektörün zayıflıklarını gösteriyor” dedi.

İflas başvurusu, geçen yıl dünya çapında 5 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu ve yalnızca o yıl 700 milyar dolardan fazla kripto ticareti yaptığını söyleyen bir şirket için dramatik bir çöküşü temsil ediyor. Bankman-Fried’in 16 milyar dolarlık serveti, tarihin en büyük servet yıkımlarından biri olarak yok oldu.

Endonezya’nın Bali kentinde düzenlenen 20’ler Grubu liderler zirvesine giderken konuşan Yellen, bu durumu, kuralların yatırımcıları daha iyi koruyabildiği gelişmiş finans piyasalarıyla karşılaştırdı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
SBF, FTX'i Boşaltmak İçin Kendisine Arka Kapı Bırakmış! Bitcoin Yatırımcılarının Zararı Ne Kadar?

Yellen konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Diğer düzenlenmiş borsalarda müşteri varlıklarını ayrı tutarsınız. Bir borsanın müşterilerinin mevduatlarını kullanabileceğiniz ve bunları kaldıraçlı, riskli yatırımlar yapmak için kontrol ettiğiniz ayrı bir işletmeye ödünç verebileceğiniz fikri, izin verilen bir şey olmaz.”

Yellen, bireysel yatırımcılar için kayıplardan şikayet ederken, FTX fiyaskosunun, kripto paralar finansal sisteme daha fazla entegre olsaydı daha kötü olabileceğini söyledi.

“En azından bankacılık sektörümüzle derinlemesine entegre değil ve bu noktada finansal istikrar için daha geniş tehditler oluşturmuyor” dedi.

Yellen ayrıca başka bir soruya cevap olarak, büyük bankalar tarafından eleştirilen düzenleyici araçların 24 trilyon dolarlık Hazine menkul kıymet piyasasında likiditeyi kısıtlayan tek faktör olmadığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!