NFT
Önde Gelen Bankalar, Kripto Para Madenciliği Finansmanı Hakkında Ne Düşünüyor?
Önde Gelen Bankalar, Kripto Para Madenciliği Finansmanı Hakkında Ne Düşünüyor?

ABD Federal Ticaret Komisyonu, Kripto Para Şirketlerine Soruşturma Başlattı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), Pazartesi günü yaptığı açıklamada, birkaç kripto para şirketini, reklamlarının aldatıcı veya yanıltıcı olduğu iddiaları üzerine araştırdığını söyledi.

Federal Ticaret Komisyonu (FEC): “Birkaç Kripto Para Şirketini Olası Suiistimaller İçin Araştırıyoruz”

FTC sözcüsü Juliana Gruenwald Henderson Bloomberg News’e yaptığı açıklamada, “Dijital varlıklarla ilgili olası suiistimaller için birkaç firmayı araştırıyoruz” dedi. Henderson gizli soruşturmalar hakkında daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti.

Tüketicileri koruma kurumu, kişilerin reklamlar ya da incelemeler için ödeme aldıklarını açıklamalarını gerektiren kurallar da dahil olmak üzere, reklamda gerçekliği gerektiren yasaları uygulamakta.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) da menkul kıymetleri tanıtan kişilerin yapması gereken açıklamalara ilişkin düzenlemelere sahip.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
ABD Senato Üyesi Kripto Paralar Hakkında Konuştu:''FTX Çöküşü Bize Bir Uyarıydı!''

SEC bu kuralları, özellikle Kim Kardashian’a yönelik yakın tarihli bir yaptırım eylemi ile kripto alanındaki ünlü reklamlarını engellemek için kullandı.

Kardashian, SEC’in Instagram hesabında uygun bir açıklama yapmadan bir kripto tokenini yasadışı olarak tanıttığı iddialarını kabul veya reddetmemiş, ancak sorunu çözmek için 1.26 milyon dolar ödemeyi kabul etmişti.

Yatırımcılar, Sam Bankman-Fried’in sahibi olduğu şirketin çöküşünün ardından, diğer iddiaların yanı sıra yanlış reklam nedeniyle kripto para borsası FTX’e dava açmıştı. FTX kuruluşlarındaki faiz getirili hesaplara para yatıran müşteriler, Tom Brady ve Stephen Curry gibi ünlülerin reklamlarıyla yanlış yönlendirildiklerini ve hesaplarının “kayıtsız menkul kıymetler” olduğunun farkında olmadıklarını iddia ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!