sikayetkripto
Kripto Paralarla Kayıplara Karıştı, “Kaçırılmıştım Mecbur Kaldım” Dedi
Kripto Paralarla Kayıplara Karıştı, “Kaçırılmıştım Mecbur Kaldım” Dedi

ABD Eyalet Yetkililerinden Kripto Para Açıklaması!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dolandırıcılar potansiyel kurbanlarla iletişime geçmek için akıl almaz yöntemler kullanmaya devam ediyor. Dolandırıcıların kullandıkları son yöntem kripto paralar üzerinden oldu.

Florida Eyaleti, Ödemeleri Kripto Para İle İsteyen Dolandırıcılara Karşı Halkı Uyardı

FDACS yayınladığı bültende vatandaşların olası dolandırıcılıkları fark etmesine ve bunlardan kaçınmasına yardımcı olabilecek beş tehlikeli konuya dikkat çekti.

Florida Tarım ve Tüketici Hizmetleri Departmanı (FDACS), dolandırıcıların hediye kartları ve kripto paralar aracılığıyla ödeme yapılmasını isteyerek dolandırıcılık yaptıklarını tespit etti.

Dolandırıcılar, sahte hizmetleri pazarlamak ve satmak için önceden kaydedilmiş aramaları müşterilere dinleterek otomatik arama dolandırıcılığı yapmaya başladı.

Bu yöntemi kullanırken ödemelerin hediye kartı ya da kripto üzerinden yapılmasını istediler.

Florida Tarım ve Tüketici Hizmetleri Departmanı yaptığı duyuruda alınan hizmet karşılığı ödeme türünün özellikle hediye kartı ya da kripto ile yapılması isteniyorsa bunun çok büyük bir ihtimalle dolandırıcılık olacağını açıkladı.

FDACS, Florida sakinlerinden alışverişlerini kripto ile yapmaktan kaçınmalarını söyledi. Ayrıca herhangi bir hükümet yetkilisinin sosyal güvenlik veya kredi kartı numaraları gibi kişisel bilgileri istemeyeceğini belirttiler.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
ABD'de 100 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığıyla Yargılanan İsim, Suçunu Kabul Etti!

Geçtiğimiz günlerde, ünlü bir kripto karşıtı olan Amerika Birleşik Devletleri kongre üyesi Brad Sherman, kripto ekosisteminin hızlı büyüdüğünü itiraf ederek kripto para birimlerini yasaklamanın artık bir seçenek olmadığını ifade etmişti.

Sherman, siyasi bağışların ve Bitcoin lobisinin, kripto sektörünü toptan yasaklamayı imkansız hale getirdiğini belirtti.

Ünlü kripto karşıtı, “başlangıçta yasaklamadık çünkü bu kadar önemli olduğunu fark etmedik ve şimdi de yasaklayamıyoruz çünkü arkasında çok fazla para ve güç var” dedi.

Sherman da dahil olmak üzere çoğu milletvekili kripto konusunda katı düzenleyici politikalar uygulanmasını savunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!