ABD Bankacılık Komitesi Başkanı, “Bitcoin ve Kripto Paralar Yasaklanacak Mı” Sorusuna Yanıt Verdi!
ABD Bankacılık Komitesi Başkanı, “Bitcoin ve Kripto Paralar Yasaklanacak Mı” Sorusuna Yanıt Verdi!

ABD Bankacılık Komitesi Başkanı, “Bitcoin ve Kripto Paralar Yasaklanacak Mı” Sorusuna Yanıt Verdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Senatör Sherrod Brown Pazar günü yaptığı açıklamada, geçtiğimiz ay kripto para piyasası FTX’in büyük çöküşünün ardından federal kurumların kripto piyasasını ele alması ve “belki” yasaklaması gerektiğini söyledi.

Senatör Sherrod Brown, Kripto Para Piyasasının Belki Yasaklanması Gerektiğini Söyledi

Senato Bankacılık, Konut ve Kentsel İlişkiler Komitesi Başkanı Brown, NBC’nin “Meet the Press” moderatörü Chuck Todd’a Hazine Bakanlığı ve “tüm farklı kurumların” bir araya gelerek kripto para piyasasıyla ilgili olası eylemleri değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Brown, “Belki bunları yasaklamak, ancak yasaklamak çok zor çünkü offshore’a gidecek ve bunun nasıl işleyeceğini kimse bilemez” dedi.

ABD, Kasım ayında kripto para piyasasının çökmesinin ardından Bitcoin borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’ın iadesini istiyor.

Federal yetkililer Bankman-Fried’ı müşteri fonlarını kullanarak lüks bir yaşam tarzını finanse etmek ve Alameda Research adlı ticaret şirketine yatırım yapmakla suçluyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
ABD Hazine Bakanlığı'ndan Bitcoin ve Kripto Para Çağrısı!

FTX’in çöküşü düzenleyici kurumları alarma geçirdi ve yatırımcıları korkutarak dijital para piyasasının geleceğine ilişkin endişeleri yeniden arttırdı.

Geçtiğimiz hafta Senato Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi FTX’in çöküşüyle ilgili bir oturum düzenlerken, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi de ayrı bir oturum düzenledi.

Brown Pazar günü yaptığı açıklamada kripto piyasasının “karmaşık, düzenlenmemiş bir para havuzu” olduğunu ve sorunun FTX’ten çok daha büyük olduğunu söyledi.

“Bu yüzden bunu doğru yapmalıyız” diyen senatör, düzenleyici kurumlar arasında konuyla ilgili bir değerlendirme yapmak üzere Hazine Bakanlığı ile görüştüğünü de sözlerine ekledi.

Brown, yaptığı açıklamasında sözlerini şöyle bitirdi:

“Son sekiz buçuk yılın büyük bir kısmını Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi Başkanı olarak geçirdim. Meslektaşlarımı eğittim ve halkı kripto ve bunun bir ulus olarak güvenliğimize ve onlar tarafından kandırılan tüketicilere sunduğu tehlikeler konusunda eğitmeye çalıştım.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!