Bitcoin’de FED Tutanakları Bekleniyor!
Bitcoin’de FED Tutanakları Bekleniyor!

8.1 Trilyon Doları Yöneten Vanguard’dan FED’in Önümüzdeki Dönemki Üç Faiz Kararıyla İlgili Kehanet!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ağustos ayı itibariyle 8.1 trilyon dolar tutarında varlığı yöneten yatırım fonu devi Vanguard, FED’in faiz oranlarını birçok kişinin beklediğinden daha fazla artırmaya devam etmesi gerekebileceğini tahmin ediyor.

Şirket analistleri ayrıca borçlanma maliyetlerinin 2024’ün sonlarına kadar yüksek kalacağını öngörüyor.

Vanguard’ın Baş Küresel Ekonomisti ve Yatırım Stratejisi Grubu Başkanı Joseph Davis, bu öngörünün temel nedeni olarak 2007-2009 resesyonundan bu yana önemli ölçüde yükselen nötr faiz oranını gösterdi.

Vanguard analistleri, FED’in faiz oranlarında bugünkü sabit kalışın ardından üç kereye kadar daha artış yapacağını tahmin etti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Coinbase, Yeni Bir Altcoini ‘Deneysel’ Etiketiyle Listeleyeceğini Bildirdi

Nötr faiz oranı, ekonomik büyümeyi ne teşvik eden ne de kısıtlayan para politikası seviyesidir. Davis’e göre bu oran ne kadar yüksekse, ekonomiyi ve enflasyonu önemli ölçüde etkilemek için FED politikasının o kadar sıkı olması gerekir.

Davis’in bugün açıklanan görüşü, FED fonları faiz kararı vadeli işlemler traderlarının görüşünden daha şahin. Bu traderlar şu anda FED’in yılın geri kalanında başka bir değişiklik yapmama ihtimalini %50’nin üzerinde görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!