MEXC
3 Analist: Altın Fiyatları İçin Şimdi Bunlara Hazır Olun!
3 Analist: Altın Fiyatları İçin Şimdi Bunlara Hazır Olun!

3 Analist: Altın Fiyatları İçin Şimdi Bunlara Hazır Olun!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere altın fiyatları, Cuma günü, petrol fiyatlarındaki keskin düşüşün ve ABD dolarının yaklaşık 16 ayın en yüksek seviyesine yükselmesinin ardından, bir haftadan fazla bir sürenin en düşük seviyesine geriledi.

Jim Wyckoff: DXY, değerli metaller için “günlük bir negatif durum”

Piyasadaki gelişmelere ilişkin olarak kıdemli piyasa analisti Jim Wyckoff verdiği bir demeçte, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Ham petroldeki keskin düşüşler, değerli metaller ve altın da dahil olmak üzere bugün işlenmemiş emtia sektörünü korkuttu. Ham petrol, işlenmemiş emtia sektörünün lideri ve şimdi en azından yakın vadede zirveye ulaşmış gibi görünüyor.

Jim Wyckoff, daha yüksek bir ABD doları endeksinin (DXY) de değerli metaller için “günlük bir negatif durum” olduğunu söylüyor. ICE ABD Doları DXY, Avusturya’nın COVID-19’un yayılmasını azaltmaya yardımcı olmak için 20 güne kadar uzayabilen ulusal bir karantina ilan etmesiyle %0,5 artarak, Temmuz 2020’den bu yana en yüksek seviyede işlem gördü. En büyük ekonomi, ölümcül patojenin yayılmasını engellemek için benzer önlemleri dışlamıyor.

Yükselen bir dolar, para biriminde fiyatlanan varlıklara olan talebi düşürebilir ve bu da onları daha zayıf para birimleri kullanan alıcılar için daha pahalı hale getirebilir. Bunun da ötesinde, dolar, küresel ekonomiyle ilgili belirsizlik zamanlarında, külçe ve diğer emtialar üzerinde baskı oluşturarak ilgi çekme eğilimindedir.

Altın fiyatları

FactSet verilerine göre Aralık vadeli altın fiyatları, %0,78 düşüşle 1.851,60 dolara yerleşti.

Altın fiyatları

“Altın fiyatları, birden fazla ters rüzgarla karşı karşıya kalmaya devam edecek”

Avrupa’da artan COVID vakaları ve sokağa çıkma yasağı raporları Wall Street’te risk alma iştahını azaltıyor. Bu durum, ABD dolarına destek sağladı ve her ikisi de güvenli liman varlıkları olarak görüldüğünden, erken işlemlerde altını fiyatlarını artırdı. FXTM piyasa analizi yöneticisi Lukman Otunuga, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Piyasalar Federal Rezerv’in yükselen enflasyonu nasıl yöneteceği konusunda daha fazla ipucu beklerken, altın yeni bir yönlü katalizör bekliyor gibi görünüyor. Daha uzun vadede altın fiyatları, doların gücü ve Fed’in tapering takvimi şeklinde birden fazla ters rüzgarla karşı karşıya kalmaya devam edecek.

Adam Koos’a göre, altın gibi sabit varlıklar “gözyaşı içinde”

Bu arada, Aralık vadeli gümüş %0,5 kayıpla 24,781dolara yerleşti. Hafta boyunca altın en aktif kontrat bazında %0,9 düşerken, gümüş haftalık %2,2 düşüş yaşadı. Libertas Wealth Management Group Başkanı Adam Koos verdiği demeçte, altın ve gümüş fiyatları konusunda şu açıklamayı yapıyor:

Altın ve gümüş, bu hafta göreli olarak durgundu, çünkü tüm gözler faiz artışlarına ilişkin daha kısa vadeli ipuçlarına takılmıştı, ki bunu 2022’de göreceğimize inanmıyorum. Washington’dan faiz oranlarıyla ilgili daha az haber var, ancak ekonomiden ve manşetlerden, enflasyonun ve emtia orman yangınının yayıldığını ve genişlemeyi durdurmak için çok az Fed gücü olduğuna dair teyit sağlayan daha fazla kanıt var.

TweetTelegramWhatsApp

kriptokoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!