Bitcoin Boğası Milyarder, Radarına Aldığı İki Altcoini Açıkladı!
Bitcoin Boğası Milyarder, Radarına Aldığı İki Altcoini Açıkladı!

250.000$’lık Bitcoin Tahmininde Israr Eden Ünlü Milyarder, Güvendiği Borsayı Açıkladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerikan risk sermayesi yatırımcısı Tim Draper, FTX’in iflası nedeniyle Bitcoin (BTC) sert düşüşler yaşasa da BTC hakkında hala olumlu düşünüyor.

Yakın bir tarihte Cointelegraph ile röportaj yapan milyarder yatırımcı, kriptodaki son yaşanan olumsuzluklara rağmen BTC tahmininden vazgeçmediğini söyledi.

FTX tarafından alevlenen son kripto krizi dalgasına rağmen Bitcoin tahmininde ısrarcı olan Draper, BTC’nin 2023 yılında 250.000 dolara ulaşacağına dair tahminine bağlı kalıyor.

“Fiyat tahminimde değişiklik yok. BTC’nin 2023 yılında 250.000 dolara ulaşacağına inanıyorum.

Bitcoin’in başarısının FTX’e bağlı değil yada FTX ile ilgili değil. Zira Bitcoin merkeziyetsiz iken FTX öyle değildi.

FTX merkezileştirildi, tek bir kurucuya bağlıydı. Bir para birimi örneğin bir merkez bankası para birimi olsun, bu para merkezileştirildiğinde bu durum başarısızlık noktası haline gelir ve ayrıca manipüle edilebilir olur.”

FTX iflasının fazla merkezileşmenin en büyük güvenlik açığı olduğunu ortaya çıkardığını söyleyen Draper, FTX’in iflasını fiyasko olarak nitelendirdi:

“Bence bu fiyasko çok daha fazla Bitcoin maksimalistini beraberinde getirecek. İster kripto ister itibari para olsun, paranızın merkezi bir sistemde güvende olmadığını unutmayın.”

Bu bağlamda ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase‘e olan güvenini dile getiren ünlü milyarder “tokenlerimi Ledger ve Coinbase’ de saklıyorum. İkisi de ödünç almak veya yatırım yapmak için jetonlarımı kullanmıyor.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!