sikayetkripto
Bu Altcoin Amerikan GSM Devi T-Mobile ile Anlaştı: Fiyatında Sıçrama Yaşanıyor!
Bu Altcoin Amerikan GSM Devi T-Mobile ile Anlaştı: Fiyatında Sıçrama Yaşanıyor!

2022’de En Çok Bu Altcoinler Aratıldı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasaları, 2022’de Dünya genelinde uygulanan sıkı para politikaları ve başta FTX, Terra, Celsius gibi bir çok girişimin iflası nedeniyle büyük zarar gördü. Kripto paraların toplam değeri 1 sene içinde %70 düşerek 770 milyar dolara geriledi.

Google istatistiklerini halka açık sunan Google Trends verilerine göre piyasadaki düşüş arama verilerini de olumsuz etkiledi. Arama motoruna “kripto para satın al” yazan kişi sayısı Şubat 2020’den bu yana en düşük seviyede.

Google istatistikleri piyasanın düşmesiyle kripto paralara yeni yatırımcı akışının daraldığını doğrulasa da, bazı kripto para birimleri bu sene diğerlerinden daha popülerdi. Bu yazımızda Google Trends verilerine göre yılın en çok aratılan üç kripto parayı (Bitcoin hariç) inceleyeceğiz.

Dogecoin (DOGE)

Köpek temalı kripto para birimi DOGE yılın en çok aratılan altcoini oldu. Twitter’ı Elon Musk’ın satın almasının ardından yatırımcılar platformda Dogecoin’in kullanılmasını beklemeye başladı. Ancak bu konuya dair henüz bir gelişme yaşanmış değil.

DOGE, Dünya genelinde aylık ortalama 5,85 milyon kez aratılsa da geçen yıl içinde %55 değer kaybetti.

Shiba Inu (SHIB)

Dogecoin’in en büyük rakibi SHIB, arkasındaki güçlü topluluk sayesinde bir şekilde gündemde kalmayı başarıyor. Google Trends’e göre yatırımcılar Shiba Inu’yu aylık 4,43 milyon kere aradı.

SHIB bu sene daha zayıf performans gösterse de (-%75), Amerika’da arama sayılarında DOGE’yi geçti.

Ethereum (ETH)

En büyük akıllı sözleşme platformu bu yıl yapılan köklü değişiklik en çok aratılan üçüncü altcoin oldu. İflas haberlerini yok sayarsak ağ işleyişini PoS’a geçiren Ethereum Merge güncellemesi şüphesiz kripto para tarihine geçti. Merge güncellemesi ile ekran kartlarıyla yapılan ETH madenciliği son buldu.

Ethereum, Google Trends verilerine göre aylık ortalama 3,84 milyon kez aratıldı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!